Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κάλυψη αναγκών μη διασυνδεδεμένου νησιού πλήρως από ΑΠΕ (μεταπτυχιακή εργασία)


kusta80

Recommended Posts

Μεταφορά από άλλο θέμα - miltos

 

Ξεθαβω το θεμα για να ζητησω βοηθεια σε μια εργασια του μεταπτυχιακου μου.Μας ζητουν να σχεδιασουμε την ενεργειακη παραγωγη ενος νησιου (προφανως μη διασυνδεδεμενου), προσπαθωντας να το κανουμε πληρως με ΑΠΕ (υβριδικο συστημα) μεσω αποθηκευσης της περισσευουμενης ενεργειας με αντλιοταμιευση ή κυψελες υδρογονου ή οτιδηποτε αλλο.Ολα αυτα με τη χρηση του λογισμικου Homer .

 

Εχει μηπως καποιος μηνιαιες καταναλωσης ενεργειας καποιου μδν. Ειδα τον πινακα παραπανω με την εγκατεστημενη ισχυ και τη μεγιστη ζητηση αλλα θα ηταν προτιμοτερο ενα μηνιαιο 'βημα'.

Η ΔΕΗ δεν σηκωνει τηλεφωνα...

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μπορώ να σε βοηθήσω, αλλά από Δευτέρα που θα είμαι στο γραφείο.

 

Αλήθεια ποιο μεταπτυχιακό παρακολουθείς;

 

Ενδιαφέρον το αντικείμενο της εργασίας.

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω το 'Διαχειριση και προστασια περιβαλλοντος' απο το Ανοικτο Πανεπιστημιο Κυπρου.

Αυτη ειναι εργασια τριμηνου (1 απο τις τρεις της τελευταιας θεματικης ενοτητας).Που να δεις τι εχω παρει για διατριβη.'Χωροθετηση ανεμογεννητριων με χρηση GIS στην κεντρικη μακεδονια.

 

Παντως ευχαριστω για το ενδιαφερον σου και οποιαδηποτε βοηθεια ειναι σημαντικη.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε μου ένα e-mail με π.μ.. Έχω κάτι που μάλλον έχει χρήσιμες πληροφορίες για την εργασία σου αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το αναρτήσω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.