Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δεν υπάρχω στα μητρώα του ΤΕΕ


dimidomo

Recommended Posts

Κόλλησες κι εσύ τώρα στους τύπους και στις λέξεις...δυο γραμμές πήγαν άχρηστες. Μου θυμίζεις κάτι κομπλεξικούς που φοίτησαν σε ξενα πανεπιστήμια που τονίζουν το "διπλωματούχος" σε κάθε ευκαιρία. Τεσπα.

 

Βάζοντας τον αριθμό που έχεις για το σύστημα, ως Α.Μ. θα βγάλει κάποιον συνάδελφο μέλος τεε...και δε θα συμφωνεί με το ονοματεπώνυμο σου. Μια φορά άλλωστε σε τοπικό τσμέδε, έδωσα αυτόν τον αριθμό και με κοιτούσε παράξενα η υπάλληλος. "ο ΑΜ που μου δώσατε αντιστοιχεί σε κάποιον κύριο 60 χρονων".

Μόλις ανέφερα πως ειμαι ΤΕΙτζής, σπάστηκε κιολας που εψαχνε στο σύστημα με ΑΜ ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Κόλλησες κι εσύ τώρα στους τύπους και στις λέξεις...δυο γραμμές πήγαν άχρηστες. Μου θυμίζεις κάτι κομπλεξικούς που φοίτησαν σε ξενα πανεπιστήμια που τονίζουν το "διπλωματούχος" σε κάθε ευκαιρία. Τεσπα.

 

Γενικά οι "αστεϊσμοί" γύρω τις σπουδές (επί της ουσίας του κόπου που όλοι έχουμε κάνει) δεν με βρίσκουν σύμφωνο. Δεν πειράζει όμως, προσωπικά χούγια είναι αυτά..! 

 

Edit:

Έχεις δίκιο για τον αριθμό μητρώου! Δεν το γνώριζα. Ο δικός μου αντιστοιχεί σε συνάδελφο 75+ , Αρχιτέκτων εξ' Ιταλίας, να είναι καλά ο κύριος! :)

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.