Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μη καταβληθείσες εισφορές 2014


aware

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Πώς την πάτησα και δεν πήρα είδηση ότι πλεόν το ΕΤΑΑ δεν αποστέλει ειδοποιητήρια παρά μόνο μέσω της ηλεκτρονικής πύλης και βρέθηκα να συνειδητοποιώ ότι δεν πλήρωσα τα ασφάλιστρα 2014.

Πρέπει να πάω στην Κολοκοτρώνη να κάνω ταυτοποίηση για εγγραφή στην ηλεκτρονική πύλη και αναρωτιέμαι:

 

1. Τι τόκους υπερημερίας έχουν τα ασφάλιστρα;

2. Ποιο το αρμόδιο τμήμα ή απλά μετά την εγγραφή θα δω ηλεκτρονικά τι οφείλω;

3. Να περιμένω να πάω τον Ιούλιο μιας και ψιλοτρέχω αυτες τις ημέρες ή να πάω πριν κλείσει ο ιούνιος ώστε να γλιτώσω τίποτα ποσά που "πονάνε";

 

Η απάντησή σας περισσότερο από χρήσιμη και επθυμητή,

 

ΑΓ

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς μη νιώθεις τύψεις, εμείς χρωστάμε συνειδητά το Τσμέδε και δε νιώθουμε τίποτα άλλο παρά οργή...

Από τη στιγμή που ισχύει η ρύθμιση για τις 100 δόσεις αν έχεις τα χρήματα και δεδομένου ότι όλο το ποσό είναι ληξιπρόθεσμο πας και κάνεις μια ρύθμιση για μια δόση πληρώνεις όλο το ποσό και δεν έχεις καθόλου τόκους...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. 

εκανα ηλεκτρονικά την ρύθμιση σε 1 δόση. 

γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να πληρώσω μέσω ίντερνετ banking? 

Link to comment
Share on other sites

Μεσω του web banking της ΕΤΕ και στην πληρωμή ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ Ελευθ. Επαγγ., εβαλα τον αριθμό ειδοποιητηρίου και εμφανίστηκε αυτόματα το ονοματεπωνυμό μου οπότε θέλω να πιστεύω οτι εγινε σωστα η πληρωμή και να μην εχω τίποτα μπερδεματα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.