Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

Αυτό που γράφω σου φαίνεται παράλογο;

Με επίσημα χρεωκοποιημένη τη χώρα από 1.7.2015, με κλειστές τράπεζες χωρίς να γνωρίζει κανένας πότε θα ανοίξουν, έξω από το πρόγραμμα της ΕΕ, με τεράστιο χρέος που θα αυξηθεί ακόμα περισσότερο, με αρνητικό ισοζύγιο εξωτερικών πληρωμών, χωρίς κανένα εγχώριο παραγωγικό υπόβαθρο, με εχθρικούς σήμερα όλους τους φίλους  μας στην ΕΕ, με τραγικές επιπτώσεις των εξελίξεων στην γεωπολιτική, οικονομική κια στρατηγική θέση της χώρας στην ανατολική μεσόγειο και στα βαλκάνια, η οποία θέση όχι μόνο αδυνατίζει αλλά και αν ακόμη πάνε όλα καλά, θα κάνουμε δεκαετίες να επανέλθουμε στην προγενεστέρα κατάσταση,  ναι με όλα τα παραπάνω οι τοποθετήσεις για ισπανίες, γαλατικά χωριά, τιμωρίες κτλ όχι μόνο τα θεωρώ παράλογα αλλά τόσο έωλα, αβάσιμα και αφελή που δεν γνωρίζω πως μπορεί να γίνει συζήτηση ανταλλαγής λογικών επιχειρημάτων. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

 

"Την σταθερότητα της χώρας στο εσωτερικό εγγυάται ο Στρατός."  Δηλώνουν οι αρχικομισάριοι!!

 

  ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ....

 

Ειλικρινα έχω αρχίσει και αγχώνομαι αν βγει ΝΑΙ με μικρή διαφορά....

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι όσοι την "έκαναν" να μην "δασκαλεύουν" όσους συναδέλφους παλεύουν ακόμη στη χώρα...

 

Aπό που πηγάζει αυτός ο κώδικας ηθικής?

Link to comment
Share on other sites

Τα προγράμματα ήταν μια πρόφαση για να φαγωθούν οι περιουσίες και οι αποταμιεύσεις του κόσμου. Κάτι σαν την εποχή του χρηματιστηρίου.

 

Αν ενδιαφερόμασταν για την οικονομία απλά θα κλείναμε το μαγαζί.

 

Το μεγαλύτερο ψέμα ήταν ότι το μαγαζί έχει ελπίδα να επιβιώσει, άρα φέρτε όλοι τα λεφτά σας να το στηρίξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι όσοι την "έκαναν" να μην "δασκαλεύουν" όσους συναδέλφους παλεύουν ακόμη στη χώρα...

 

 

Αυτοί που την έκαναν αλλά θέλουν να υπάρχει κάτι πίσω ώστε κάποια στιγμή να γυρίσουν δικαιούνται διά να ομιλούν;

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι θα γυρίσουν στην οικογένεια των μηχανικών για καμια εβδομάδα μέχρι το δημοψήφισμα της Κυριακής και μετά θα γυρίσουν στη αγκαλιά που τους θρέφει (και δεν εννοώ εσένα project).

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρίσω την θέση μου. Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με όσους ψηφίζουν ναι. Το πρόβλημά μου είναι με όσους παραπληροφορούν και δημιουργούν ψεύτικες ειδησεις για να χειραγωγήσουν ανθρώπους που δεν μπορούν ή δεν γνωρίζουν πως να έχουνε πρόσβαση σε πληροφορίες μη ελεγχόμενες ή στον διεθνή τύπο και σε ανεξάρτητα sites. Ακόμα και αν αυτοί προέρχονται από τον ΣΥΡΙΖΑ και την κυβέρνηση γενικότερα και προπαγανδίζουν υπέρ του ΟΧΙ (όπως είπε ο συνάδελφος παραπάνω για την Ρωσία και την BRICS), εάν αποδειχτεί αυτό θα φάει κράξιμο ΚΑΙ αυτός

Link to comment
Share on other sites

Δρν βγήκαν γιατί κάποιοι τα σαμποτάρουν.

Δηλαδή εσύ μπόρεσες από την δουλειά σου να βγάλεις όλα αυτά που προέβλεπαν τα μέτρα των προηγούμενων προγραμμάτων Εγώ ξέρω πολλούς που δεν μπόρεσαν , όπως και εγώ παρά την φιλότιμη προσπάθεια Γιατί να μπορώ τώρα ? 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.