Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χρήση υπογραφής απο τρίτο


cvlengnr

Recommended Posts

Γεια σας συνάδελφοι

 

Σήμερα μου συνέβη το εξής όμορφο :

 

Έλαβα ταχυδρομικώς επιστολή από δημόσια υπηρεσία (ήμουν ο 2ος παραλήπτης. ο 1ος είναι προφανώς ο ιδιοκτήτης) που μου ζητά να προσκομίσω επιπλέον στοιχεία για να εξεταστεί η υπόθεση μου !!!!!

 

Το φοβερό είναι ότι δε γνωρίζω τον ιδιοκτήτη και ούτε φυσικά έχω καταθέσει κάποια μελέτη ή οτιδήποτε άλλο προς έγκριση στην  εν λόγω υπηρεσία !!!!!!

 

Υποψιάζομαι βέβαια ποιος μπορεί να χρησιμοποίησε την υπογραφή και το όνομα μου.....

 

Το ερώτημα μου είναι πως μπορώ να προστατευτώ και να κινηθώ εναντίον αυτών που καταθέτουν μελέτες ή ξέρω 'γω τι άλλο με το όνομά μου ????

 
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

πηγαινεις στην υπηρεσια

ζητας τον φακελλο

καταθετεις αιτηση/δηλωση οτι δεν γνωριζεις τον ιδιοκτητη....το οικοπεδο....την υπογραφη σου....και τα σχεδια...

και οτι επιφυλασσεσαι παντος δικαιωματος σου

 

ας καλεσει αυτη τον ιδιοκτητη..

 

υγ

φυσικα μπορεις να ζητησεις αντιγραφα ολων των εγγραφων και να καταθεσεις μηνυση κατα του ιδιοκτητη και "παντος τριτου"

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι υποθεση. Ειναι γεγονος. Η υπηρεσια μου ζητα προσθετα στοιχεια !!!!!!

Εχει κατατεθεί μελέτη με το ονομα μου

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

...

Εχει κατατεθεί μελέτη με το ονομα μου

οπότε κίνηση πρώτη πάρε αντίγραφα της μελέτης με την σφραγίδα και υπογραφή που αφορά εσένα.

2η δικηγόρο

3η έμπλεξες... (διότι αν πράγματι το έχουν κάνει με σφραγίδα και όνομα σου θα το έχουν κάνει και σε άλλα... πιθανά πολλά)

 

στατιστικά όποιος το έκανε (αν το έκανε) τον ξέρεις και σε ξέρει.... 

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Didonis πως είναι κάποιος γνωστός σου.

Έχει τύχει παρόμοια περίπτωση σε γνωστό μου Η/Μ, του οποίου την σφραγίδα είχε πλαστογραφήσει γνωστή του Π/Μ μετά από μια δουλειά που είχαν κάνει μαζί & την χρησιμοποιούσε κατά κόρον.

Ή τον εντοπίζεις & το λύνεις συναινετικά, με ό,τι αυτό συνεπάγεται ή διαφορετικά ακολουθείς την δικαστική οδό, μιας και αδίκημα έχει τελεστεί έτσι & αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.