Μετάβαση στο περιεχόμενο

επιτρεπομενο υψος δεντροστοιχιας


ret

Recommended Posts

Σας παρακαλώ θα ήθελα τη βοήθειά σας για το πως πρέπει να κινηθώ και που να απευθυντθω σχετικά με ένα θεμα που με απασχολεί πολύ. Υπάρχει μια κατοικία η οποία είναι χτισμένη σε λόφο με θέα την θάλασσα. Έχει μπει στη διαδικασία νομιμοποίησης αυθαιρέτων με τον τελευταίο νόμο. Ο γείτονας μου έχει βάλει μια τεράστια δεντροστοιχία με 19 Λειλαντ στη σειρά και μου έχει αποκλείσει όλη την θέα. Η ερωτηση μου είναι η εξής: Υπάρχει κάποιος νόμος που να ορίζει το επιτρεπόμενο υψος μιας δεντροστοιχίας? Γιατί εδώ δεν τίθεται θέμα μόνο πρασίνου αλλά απίστευτης ΚΑΚΟΗΘΕΙΑΣ για να μου κλείσει και την παραμικρή χαραμάδα πρόσβασης θέας στη θάλασσα. Ούτε ηλιαχτίδα δεν περνά από τοσα δέντρα. Τι πρέπει να κάνω, που να απευθυνθώ και πειτε μου αν έχει συμβεί σε κάποιον από εσας? 

Link to comment
Share on other sites

κατανοώ το πρόβλημά σας αλλά

νομίζω ότι ψάχνεις  νόμο που μέχρι στιγμής λείπει 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στο χωριό μου σε τέτοιες περιπτώσεις ρίχνουν πετρέλαιο στα δέντρα. Πέραν της πλάκας τώρα δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις κάτι σχετικό. Μόνο αν αναζητήσεις δικαστικές αποφάσεις από παρόμοιες περιπτώσεις

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

θα δεις αυτη την πολυ χρησιμη συζητηση

και θα μιλησεις με τον δικηγορο σου

 

 

http://www.michanikos.gr/topic/39322-%CE%A4%CE%B9-%CE%B9%CF%83%CF%87%CF%8D%CE%B5%CE%B9-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7-%CE%B4%CE%B5%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CE%BD%CF%84%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%AD%CE%B4%CE%BF%CF%85/

 

[υποθετω οτι προκειται για ξεχωριστα οικοπεδα/γηπεδα  και δεν υπαρχει περιπτωση καθετης  στο ιδιο γηπεδο...]

]

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.