Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευή ερμάριου ΔΕΗ στο δώμα;


Recommended Posts

Εστω ότι έχει βγει οικοδομική άδεια για ισόγειο κτίριο.

Μπορεί στο τέλος της κατασκευής του κτιρίου να κατασκευαστεί το ερμάριο της ΔΕΗ στη πλάκα του δώματος ή θα θεωρηθεί ως αυθαίρετη κατασκευή;

Link to comment
Share on other sites

Το ερμαριο πρεπει να τοποθετηθει σε χωρο οπου θα ειναι απολυτα προσβασιμο απο το προσωπικο της Δεη αποιαδηποτε στιγμη. Αυτοψια και σκαριφημα δεν σου εχουν δωσει?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς εκεί να μπουν οι καταμετρητές της ΔΕΗ?

 

ναι.

 

 

Εχει γινει αυτοψια και κατασκευαστηκε εκει με τη συμφωνη γνωμη της ΔΕΗ.

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

Αφού συμφωνεί η ΔΕΗ εγώ δεν έχω τι να πω… αλλα πρώτη φόρα το συναντώ αυτό. (περιοχή που είσαστε? )

 

Γενικα η ΔΕΗ το θέλει ισόγειο, πρασιά και όπως ορθά λέει ο Bill να έχει άμεση πρόσβαση από το προσωπικό της ΔΕΗ.

 

Η πολεοδομία δεν θα έχει πρόβλημα αν εσύ βάλεις στο δώμα έναν τοίχο για να στηριχτούν οι μετρητές και να στηρίξεις το ερμάριο εκεί.

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Αφού συμφωνεί η ΔΕΗ εγώ δεν έχω τι να πω… αλλα πρώτη φόρα το συναντώ αυτό. (περιοχή που είσαστε? )

 

Γενικα η ΔΕΗ το θέλει ισόγειο, πρασιά και όπως ορθά λέει ο Bill να έχει άμεση πρόσβαση από το προσωπικό της ΔΕΗ.

 

Η πολεοδομία δεν θα έχει πρόβλημα αν εσύ βάλεις στο δώμα έναν τοίχο για να στηριχτούν οι μετρητές και να στηρίξεις το ερμάριο εκεί.

 

Ρωταω περισσότερο εαν θα υπαρχει προβλημα με τον ελεγκτη δόμησης και εαν το θεωρησει σαν υπερβαση ύψους.

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

Καλά φτιάξε τότε έναν από τους τοίχους του δωματίου απόληξης του κλιμακοστασίου πιο ενισχυμένο, να έχει ψαχνό για να μπουν εκεί οι μετρητές και το κουτί.

 

(δεν μου είπες ΔΕΗτζής ο πελάτης? Δεν μπορεί λέμε αυτό… πατέντα. :mrgreen: )

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εμενα μου φαινεται λιγο ως πολυ περιεργο να τοποθετηθουν οι μετρητες εκει.

Οπως ρωταει και ο διδονις σε ποια περιοχη ειναι το οικημα? Μηπως εχει καποια ιδιαιτερα χαρακτηριστικα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.