Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράπονο


tlsman

Recommended Posts

το θέμα προσφέρει άπειρο γέλιο απο διάφορα που μας έχουν τύχει, αλλά μας δείχνει και το επίπεδο του κόσμου πολλές φορές.

 

2 τα τινά και αστεία. Εχω πελάτη (παρόλο που'ναι νέος, εβγαλε κια λύκειο) κτηνοτρόφο/αγρότη. Ερχεται λοιπόν να συντάξουμε ενα τοπο για να παρει ενα κομμάτι χέρσου. Καθεται απέναντι μου, χτυπάει το τηλ του, τον ρωτάει κάποιος που είναι και λέει "είμαι εδώ στο πολιτικο μηχανικό και τοπογράφο" και λεω απο μέσα μου, τα πάντα ολα! 

 

Το 2ο που πραγματικά με εκνευρίζει. Ο κόσμος νομίζει πως οι "εργολάβοι" (ΕΔΕ) ολοι εινια παμπλουτοι. Δε ξέρω πως έχει μείνει αυτό στο κόσμο...Πηγαίνω (πήγαινα μαλλον,διότι πλεον μεσω λογαριασμού γινεται) να εισπράξω μια επιταγή ενός λογιαριασμού έργου.

Η επιταγή καμμια 30 χιλιάρικα. Μου τη δίνει ο ταμίας και με κοιτάνε στο γραφειο όλοι με ενα στυλ, "πω ρε μλκ δες 30 χιλιάρικα έτσι απλά", μάλιστα ένας μου πε κατι παρόμοιο. Που να ξερουν αυτοί οι μόσχοι, πως απ'τα 30, το κέρδος (προ φόρων) είναι τα 2-3 χιλιάρικα...μετά απο 6 μήνες.

 

Ή και το άλλο. Επειδή ο μπαμπάς κάποιου ήταν μηχανικός, είτε καλός είτε κακός, και το παιδί του (μηχανικός) είναι η απόλυτη επιλογή. Και ας είναι πιο ασχετος απ'τα μαρούλια. (εχω και τέτοια περίπτωση και ειμαι φουλ αντικειμενικός).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.