Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οφειλές προς το ΤΕΕ και σύστηματα αμοιβών & Ν.4178


terry

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 272
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σημερα δέχθηκα επίσκεψη απο την πρώτη μου Ξαδελφη δικηγόρο στο επάγγελμα.. Στο ανάλογο θεμα μου ειπε οτι πληρώνουν συνδρομή στον δικηγορικό σύλλογο με κάποιες βαθμίδες, η Ξαδελφη μου πληρώνει καπου 100€ το χρόνο.. Αν της χρειάζεται; Πουθενά εκτος αν θελει να παίρνει μέρος σαν δικαστική αντιπρόσωπος σε εκλογες... Πουθενά αλλού. Και φυσικά δουλεύουν κανονικα. Πολλοι δεν πληρώνουν έτσι και αλλιως... Φάτε το

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Και να μη ξεγελιόμαστε ... 

Κάποιοι το ΄χουν γλυκό να μη πληρώνουν όταν δεν τους υποχρεώνουν. 

Ίσως αυτοί να είναι οι περισσότεροι....

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να τους υποχρεώνουν χρειάζεται σε όλους το ίδιο; Η αλλιως τι κανει το ΤΕΕ για όλους; Τι κανει για τους μισθωτούς πχ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχε κυκλοφορήσει διάταξη για προαιρετική έγγραφη σε επιμελητήρια; Αυτο γιατι δεν προχώρησε; Εμένα με έβρισκε σύμφωνο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα 50Ε ειναι το θεμα?

 

Εδω δεν συζηταμε αυτο.

 

Συζηταμε:

1ον Τον τροπο που παει να τα εισπραξει το ΤΕΕ

2ον Οτι εχει επιβαλλει στους κατοχους ΜΕΛ εξτρα 50Ε το χρονο (και ειλικρινα δεν το γραφω επειδη θιγει και εμενα). Το ειχα τονισει και πριν 10+ μηνες, που ειχα διαβασει μια αποφαση της διοικουσας... Δεν υπαρχει διαταξη, ψηφισμενη, που να επιβαλλει κατι τετοιο, παρα μονο στις εταιριες και στους κατοχους ΜΕΕΠ (νομιζω οχι στο ΜΕΚ).

Link to comment
Share on other sites

Μα είπαμε...

Για το 1) απαράδεκτο το κατάλαβαν αργά και οι ίδιοι και το ρίξανε στις ρυθμίσεις

Για το 2) απαράδεκτο με την ίδια λογικη θα έπρεπε και απο εμένα με ΜΕΚ να ζητανε το ίδιο. Ειναι φανερό οτι τους λείπουν λεφτα μετα το τελος του 2%. Πρεπει οι μελετητές να κινηθούν εναντίων του ΤΕΕ να βγει απόφαση που θα πληρώνουν στη δ15 η στο ΤΕΕ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Τα 50Ε ειναι το θεμα?

 

Εδω δεν συζηταμε αυτο.

 

Συζηταμε:

1ον Τον τροπο που παει να τα εισπραξει το ΤΕΕ

2ον Οτι εχει επιβαλλει στους κατοχους ΜΕΛ εξτρα 50Ε το χρονο (και ειλικρινα δεν το γραφω επειδη θιγει και εμενα). Το ειχα τονισει και πριν 10+ μηνες, που ειχα διαβασει μια αποφαση της διοικουσας... Δεν υπαρχει διαταξη, ψηφισμενη, που να επιβαλλει κατι τετοιο, παρα μονο στις εταιριες και στους κατοχους ΜΕΕΠ (νομιζω οχι στο ΜΕΚ).

Γιατι το εξτρα 55αρι στα ΜΕΚ ειναι λογικό?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.