Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταργείται η επιλογή κατώτερης ασφαλιστικής κατηγορίας...;;;


terry

Recommended Posts

kinder έκπληξη έχει γίνει

κάθε χρόνο και κάτι νεο

 

αύξηση εισφορών

υπερ ΟΑΕΔ

τελος επαγγελματία

έσοδα-εξοδα

φόρος 26%

εισφορά

φόρος 29%

τέλος υπερ συντάξεων

άυξηση εισφορών

 

είμαστε μια ωραία  ατμόσφαιρα 8-)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 286
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aνοιξε το ταξις και αναπροσαρμοσε τις δοσεις στους διακανονισμους....Στα 4470 υπολοιπο και 50 δοσεις που ειχα μου αυξησε τις υπολοιπες δοσεις κατα 9 ευρω το μηνα....Κατι αναλογο θα γινει και στο τσμεδε...Και να φανταστειτε ειχα κανει τα παντα για να ειμαι κατω απο 5000 και να να εχω ατοκες δοσεις....

 

Α ΣΤΑ ΔΙΑΛΑ που λεει και ο συναδερφος....

Για 3000€ χρέος, αυξησαν τις 100 δόσεις κατά 7€ εκαστη, ήτοι 700€ προσαυξηση ενώ δεν τα συμψηφισαν με τα 1700€ επιστρεφομενα που μου φάγανε...

 

Αύριο θα πέσουν χαστούκια στη ΔΟΥ...

Πολιτισμενος με τους πολιτισμενους...

Όλα κι όλα

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μου ειναι δύσκολο να κατέβω ΤΣΜΕΔΕ να ρωτήσω (πέραν οτι ειναι γελοίο να χάσω μια μερα για ερώτηση) τηλέφωνα δεν σηκώνουν που προσπάθησα λιγο και ο καιρος περναει...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

τα τηλέφωνα είναι διακοσμητικά όσον αφορά τις περισσότερες υπηρεσίες του δημοσίου που έχουν να κάνουν με εξυπηρέτηση κόσμου. υπάρχουν εξαιρέσεις βέβαια, αλλά υπάρχουν και τα ρεπό , αργίες άδειες, συντοπίτες που καμιά φορά φιλοτιμούνται. αν δεν πας να στηθείς στην ουρά άκρη δεν βγάζεις

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν είναι να μπει ένα "τελος" ή "εισφορά" επί του κύκλου εργασιών, προκειμένου υλοποιηθεί η μνημονιακή δέσμευση για σύνδεση των ασφαλιστικών εισφορών με το πραγματικό και όχι το τεκμαρτό εισόδημα, εγω το βρισκω σωστο.

 

  Γιατί βρε συνάδελφε , το 3% επί των νομίμων που πληρώνουμε υπέρ ΤΣΜΕΔΕ και ΕΜΠ  τι είναι ;

To ξεχάσατε αυτό ;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε συνάδελφε , το 3% επί των νομίμων που πληρώνουμε υπέρ ΤΣΜΕΔΕ και ΕΜΠ  τι είναι ;

To ξεχάσατε αυτό ;

 

Το 2% υπερ ΤΣΜΕΔΕ δεν καταργηθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Το 1% κατασρηθηκε υπερ ΕΜΠ αλλα δυστυχως σε κανενα εντυπο, σε καμια τραπεζα δε σου επιτρεπεται να πληρωσεις μονο το 2%

Οποτε στην ουσια δεν καταργηθηκε...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.