Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ytong - λύσεις κάλυψης κενού


frantos

Recommended Posts

Καλησπερα, εχω βαλει ytong αλλα σε ορισμενα σημεια κοντα στις κολωνες και την πλακα το κενο που αφησαμε ειναι μεγαλυτερο απο τους 2 ποντους που προτεινει σαν μεγιστο η Thrakon για εφαρμογη του αφρου πολυουρεθανης. Σε καποια σημεια το κενο φτανει τα 4 εκατοστα. Πως μπορω να το καλυψω αυτο αφου ο αφρος πολυουρεθανης δεν δουλευει περα των 2 εκατοστων? Καποιος μηχανικος που μιλησα προτεινε αντι τον αφρο να βαλω πετροβαμβακα.

Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by frantos
Link to comment
Share on other sites

Ο πετροβάμβακας που σου προτείνει ο μηχανικός σου είναι μια καλή λύση. Η πολυστερίνη επίσης. Καλύτερα συννενοήσου με τον επιβλέποντα μηχανικό του έργου.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την συμβουλη σου. Δυστηχως κτιζω στην κυπρο οπου οι γνωσεις επι του αντικειμενου ( τειχοποιια απο ytong) ειναι αρκετα ελλειπεις. Ο μηχανικος μου και οποιος μηχανικο ρωτησα προσπαθησαν να με αποτρεψουν να κτισω με ytong. Τουλαχιστον ο δικος μου παραδεχτηκε οτι δεν τα γνωριζει επαρκως για να με συμβουλεψει σωστα. Για αυτο απευθυνομαι σε εσας, στην ελλαδα υπαρχει η εμπειρια αρα και οι γνωσεις. Βρηκα εναν αφρο της DOW ο οποιος λεγεται Great-Stuff Big gap filler. Φαινετε να μου κανει αλλα επισης θα ηθελα την συμβουλη σας.

Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την συμβουλη σου. Δυστηχως κτιζω στην κυπρο οπου οι γνωσεις επι του αντικειμενου ( τειχοποιια απο ytong) ειναι αρκετα ελλειπεις. Ο μηχανικος μου και οποιος μηχανικο ρωτησα προσπαθησαν να με αποτρεψουν να κτισω με ytong. Τουλαχιστον ο δικος μου παραδεχτηκε οτι δεν τα γνωριζει επαρκως για να με συμβουλεψει σωστα. Για αυτο απευθυνομαι σε εσας, στην ελλαδα υπαρχει η εμπειρια αρα και οι γνωσεις. Βρηκα εναν αφρο της DOW ο οποιος λεγεται Great-Stuff Big gap filler. Φαινετε να μου κανει αλλα επισης θα ηθελα την συμβουλη σας.

Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και καλα εκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.