Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση άδειας ενεργειακών επιθεωρητών έως 30-6-16


andkour

Recommended Posts

Το νομοσχέδιο όπως ψηφίστηκε από τις κοινοβουλευτικές επιτροπές:

http://www.hellenicparliament.gr/UserFiles/7b24652e-78eb-4807-9d68-e9a5d4576eff/%20s-energap-prakt-olo.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 113
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άρθρο 33 αναφορικα με παραταση αδειων ενεργειακων επιθεωρητων

Αρθρο 58, παραγραφος 3 αναφορικα με υποχρεωση υποβολης ΠΕΑ στις μισθωσεις.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Άρθρο 33 αναφορικα με παραταση αδειων ενεργειακων επιθεωρητων

....

κάτι λιγότερο από 8 μήνες δηλαδή !!!

 

Η αίσθηση μου είναι (χωρίς να μπορώ να γνωρίζω λεπτομέρειες) ότι αφού δίνουν μήνες ως παράταση αντί για κάνα δυο χρόνια παράταση, ότι η τάση είναι να κοπούν αγάλια αγάλια οι παρατάσεις…..

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικα, οσο μεγαλυτερες παρατασεις διδονται, τοσο χαλαρωνει (εως εκμηδενιζεται) η κινηση στις εξετασεις.

Ετσι κι αλλιως ολες οι παρατασεις 6μηνες ηταν, τωρα πιασαμε 8μηνη.

Κανεις δεν ξερει τι σκατα υπαρχει στο μυαλο των ιθυνοντων...

 

 

Αυριο βραδυ που θα ψηφιστει στη Βουλη, θα μπορεσουμε να εχουμε το τελικο κειμενο που ψηφιστηκε, με τις οποιες τροποποιησεις και απλα να αναμενουμε την καθαρογραφη του σε ΦΕΚ?

 

Συγνωμη ρε παιδια... Ποιος θα μπορουσε να κοκκινισει αυτο μου το post και για ποιο λογο?

Μνησθητι μου κυριε... 

Edited by Inzaghi
  • Upvote 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

..

Ετσι κι αλλιως ολες οι παρατασεις 6μηνες ηταν, τωρα πιασαμε 8μηνη.

...

δεν το ξέρα ότι είχε μέσο όρο 6 μήνες το θέμα... νταξ... το ανέβασε τοτε

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον προτιμούν να μην χάσουν το 100ρι παράβολο κάθε χρόνο από το να το πάρει το ΤΕΕ για εξετάσεις. Αν όντως κόψουν τις παρατάσεις πολλοί από τους προσωρινούς δεν θα δώσουν εξετάσεις και δεν θα ξανασχοληθούν με το πιστοποιητικό μιας και κάνουν 2-3 χρόνο. Έτσι θα χάσουν το ετήσιο 100αρι που τώρα πληρώνει ο κόσμος μπας και του κάτσει κανά πιστοποιητικό.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Με τις συνεχόμενες και μεγάλες παρατάσεις που δίνουν και

με δεδομένο ότι δεν υπάρχουν δουλειές, αλήθεια περιμένουν

από τον κόσμο να πάει να δώσει εξετάσεις;

 

Μα είναι τόσο ανεγκέφαλοι;

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος σου ειπε οτι περιμένουν τον κόσμο να δωσει εξετασεις; Περισσότεροι προτιμάνε να δώσουν τα 100€ συνδρομή και αν βγει τιποτα καλώς, παρα να κάτσουν να ταλαιπωρούνται στο διάβασμα να δίνουν 100 για εξέταση αλλα 100 για παράβολα και αν πάλι.. Τρελοί ειναι;

Εγω πιστευω οτι μεσα στο χρόνο θα καταργηθούν οι εξετασεις στάνταρ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια... Ποιος θα μπορουσε να κοκκινισει αυτο μου το post και για ποιο λογο?

Μνησθητι μου κυριε... ..........

Τωρα καταλαβαίνω τι εννοείς εσύ ουσιαστική παρέμβαση στο θέμα και προ πάντων τι εννοείς  κόμπλεξ ..... !!

Ταιριασμα απόλυτο με το avatar  σου ..!!

  • Upvote 3
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι μεσα στο χρόνο θα καταργηθούν οι εξετασεις στάνταρ

Αυτο ακριβως^

Αναρωτιεμαι ποσο κοροιδα θα αισθανθουν μετα οσοι καθισανε διαβασανε και περασανε τις εξετασεις...

Την εμπιστοσυνη μου προς την κρατικη μηχανη την εχασα το σωτηριο ετος 2013, εποχη ανοιξη.

Μακαρι να μου ειχαν ανοιξει τα ματια πιο νωρις, χαραμισα ενεργεια σε χαζομαρες 

wont get fooled again

 

(ας μην ανοιξουμε μονο κουβεντα σχετικα με την αναγκαιοτητα των πιστοποιησεων-εξετασεων, δια βιου εκπαιδευση κτλ κτλ με αφορμη αυτο που γραφω. Θα συμφωνησουμε οτι η ενεργειακη επιθεωρηση-πιστοποιηση-εξετασεις ειναι παρωδια, και οτι η δια βιου εκπαιδευση και πιστοποιηση με σοβαρες διαδικασιες και προγραμμα ειναι αναγκη για να μην κυνηγαμε τις εξελιξεις αλλα να τις δημιουργουμε εμεις)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.