Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

Toν "άλλον" που διαφημίζει τη δουλειά του στο internet τον ξέρεις;;;;;

Δήλωση αυθαιρέτου 300 ευρώ, χάρισμα ο ΦΠΑ, σε 5 δόσεις εξόφληση μέσω της πιστωτικής σας κάρτας!!!!!

 

Α ρε σφαλιάρες που πάνε χαμένες!!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ειναι διαφορετικο το "300Ε και δωρο ο ΦΠΑ και σε 5 δοσεις" και διαφορετικο "τακτοποιηση με εξοφληση σε 5 δοσεις".

Το υψος της αμοιβης μπορει να ειναι και 1500Ε και 2500Ε....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κι άλλοι "αποδοτικότεροι" τρόποι είσπραξης της αμοιβής μας!!!

Είμαι βέβαιος ότι, τους γνωρίζεις.....

Κι όχι αυτή η παντελώς άχρηστη ....μαμακία που θα μας φορτώσουν αναγκαστικά.

 

Όσο για τα "μεγάλα" ποσά θα 'χει εξαντληθεί το όριο της κάρτας του και δεν θα μπορεί η συναλλαγή να γίνει μέσω pos....

Πάντως η δική μου φιλοσοφία είναι να μην υπάρχουν μεγάλα ποσά!!!

Τα "εξαφανίζω" δια μαγείας....

Link to comment
Share on other sites

μα αν η αναμενόμενη εγκύκλιος επιτρέπει paypal και viva freepos που δεν έχει μηχανάκι, αγορά, συντήρηση, αλλά μόνο προμήθεια σε κάθε συναλλαγή, θα επιλέξετε το μηχανάκι? γιατί εμένα με βλέπω για την άλλη λύση. Λέω μπας και υπάρχει καμιά παράμετρος που δεν έχω εξετάσει...

Edited by Roy_Hobbs
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

μα αν η αναμενόμενη εγκύκλιος επιτρέπει paypal και viva freepos που δεν έχει μηχανάκι, αγορά, συντήρηση, αλλά μόνο προμήθεια σε κάθε συναλλαγή, θα επιλέξετε το μηχανάκι? OXI γιατί εμένα με βλέπω για την άλλη λύση. Λέω μπας και υπάρχει καμιά παράμετρος που δεν έχω εξετάσει...

Link to comment
Share on other sites

μα αν η αναμενόμενη εγκύκλιος επιτρέπει paypal και viva freepos που δεν έχει μηχανάκι, αγορά, συντήρηση, αλλά μόνο προμήθεια σε κάθε συναλλαγή, θα επιλέξετε το μηχανάκι? γιατί εμένα με βλέπω για την άλλη λύση. Λέω μπας και υπάρχει καμιά παράμετρος που δεν έχω εξετάσει...

Μηπως σε αυτα υπαρχει καποιο οριο συναλλαγων;

Link to comment
Share on other sites

Με το paypal και ίσως με το freepos (διαφορετική πλατφόρμα απο τον viva wallet business) πολύ φοβάμαι ότι σε περίπτωση ελέγχου ίσως να βρούμε μπελά με την ΔΟΥ γιατί θεωρούν ότι βγάζουμε λεφτά έξω.

Έχω ακούσει πως ζητούν την σύμβαση για να δουν ότι είναι συνενδεμένο με τραπεζικό λογαριασμό.

 

gio νομίζω πως το όριο είναι 2000€ ανα ημέρα εκτός αν ο πελάτης έχει ζητήσει να του το αλλάξουν απο την τραπεζά του.

Link to comment
Share on other sites

θεωρώ δεδομένο ότι θα πρέπει να είναι συνδεδεμένο με ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό, το θέμα είναι αν θα είναι αποδεκτός τρόπος συναλλαγής με κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά θα βγούν τα γουίκιλικς και θα πουν ότι πέρα από τα κινητά και τις έξυπνες τηλεοράσεις , σας κατασκόπευαν και με τα ΠΟΣ  :mrgreen:

Αμ πώς , που έλεγε και ο Χατζηχρήστος....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.