Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@alexandra_ εάν προχώρησες τη διαδικασία, μπορείς να μου πεις εάν το ιρλανδικό IBAN μπορεί να δηλωθεί ως επαγγελματικός λογαριασμός στην ΑΑΔΕ;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, GriGaS said:

@alexandra_ εάν προχώρησες τη διαδικασία, μπορείς να μου πεις εάν το ιρλανδικό IBAN μπορεί να δηλωθεί ως επαγγελματικός λογαριασμός στην ΑΑΔΕ;

σημερα ελαβα την τελικη εγκριση και ανοιγμα του επαγγελματικου λογαριασμου, οποτε δε γνωριζω. Και θα παρω το Pos οποτε αφου το λαβω και ενεργοποιηθει, νομιζω θα θελει λιγο καιρο για να φανει στην ααδε.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GriGaS said:

Δεν εννοώ εάν φαίνεται το POS στην ααδε, αλλά εάν παίρνει το ιρλανδικό iban εδώ

https://www.aade.gr/epaggelmatikos-logariasmos

Δεν το παίρνει. Γράφει "Ο Πάροχος Υπηρεσιών Πληρωμών δεν δραστηριοποιείται στην Ελλάδα"!

Στο σημείο αυτό να πω ότι αυτή τη στιγμή έχω pos από τη Viva με εφαρμογή σε κινητό. Το είχα δοκιμάσει και είχα κάνει μια συναλλαγή όταν το ενεργοποίησα με επιτυχία. Ωστόσο, δεν έβαλα κάποιο Iban της Viva στην ααδε. Το pos φαίνεται κανονικά στην ααδε. Πήγα να προσθέσω τώρα τον Iban της Viva αλλά βλέπω ότι δεν έχω ενεργοποιημένο κάποιο Iban εκεί. Συνεπώς, χωρίς Iban έχω pos, περασμένο κανονικά στην ααδε. Δεν ξέρω αν έχω κάνει κάτι λάθος και ακόμα δεν είχα κάποια χρέωση από τη viva (οι χρεώσεις ξεκινούσαν 1/9)...

 

9 λεπτά πριν, alexandra_ said:

Δεν το παίρνει. Γράφει "Ο Πάροχος Υπηρεσιών Πληρωμών δεν δραστηριοποιείται στην Ελλάδα"!

Στο σημείο αυτό να πω ότι αυτή τη στιγμή έχω pos από τη Viva με εφαρμογή σε κινητό. Το είχα δοκιμάσει και είχα κάνει μια συναλλαγή όταν το ενεργοποίησα με επιτυχία. Ωστόσο, δεν έβαλα κάποιο Iban της Viva στην ααδε. Το pos φαίνεται κανονικά στην ααδε. Πήγα να προσθέσω τώρα τον Iban της Viva αλλά βλέπω ότι δεν έχω ενεργοποιημένο κάποιο Iban εκεί. Συνεπώς, χωρίς Iban έχω pos, περασμένο κανονικά στην ααδε. Δεν ξέρω αν έχω κάνει κάτι λάθος και ακόμα δεν είχα κάποια χρέωση από τη viva (οι χρεώσεις ξεκινούσαν 1/9)...

Βρήκα και αυτό όπου αναφέρει ότι δε χρειάζεται Iban για τη διασυνδεση με την ααδε. Άρα μήπως δε χρειαζεται να δηλωθει κατι επιπλεον εκτος απο τo pos στην ααδε;

https://help.vivawallet.com/el/articles/9527284-συχνές-ερωτήσεις-για-τον-iban

 

Οι συνεχόμενες δημοσιεύσεις-παραθέσεις δεν επιτρέπονται. Τα μηνύματά σου συγχωνεύτηκαν. Αν προκύπτει η ανάγκη συμπλήρωσης της αρχικής δημοσίευσης, χρησιμοποίησε την επιλογή  «επεξεργασία» και αν θέλεις να παραθέσεις τμήματα μηνυμάτων από περισσότερα posts επίλεξε "multiquote" . Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ. akis73

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.