Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

Για δες ρε τα γίδια...πρόστιμα σπο το πουθενα...μπα που να μη σωσουν να σαπίσουν...εκνευριζομαι αφανταστα οταν διαβαζω τετοια...δεν συνεχιζω γιατι, αν και ηρεμος γενικοτερα, θα φαω πορτα απο τους διαχειριστές. Παντως χαιρομαι που υπάρχουν άνθρωποι που αντιμετωπιζουν με ηρεμια τέτοιες καταστασεις. Ειμαι κι εγω αισιόδοξος αλλα δεν βλεπω το ποτήρι μισογεματο... Μαλλον μισογεμάτη βλεπω την "καραμπίνα"...μαυρισμα τα γίδια...μαυρισμα.

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και από ότι μου είπε ο αδερφός μου (ταχυδρόμος ) και η λογίστρια μου δεν ήμουν ο μόνος που δέχτηκα τέτοια ραβασάκια Και δεν έγραψα και την συνέχεια ... θα την γράψω τώρα Είχα ένα χρέος από την εποχή Σαμαρά σε ταυτότητα οφειλής που το μείωνα συνεχώς πληρώνοντας κάθε μήνα 50- 100 ευρώ  Ήμουν υπόλοιπο 600 + 300 προσαυξήσεις Έτσι λοιπόν με το άδικο πρόστιμο που μου  επέβαλα (250 ευρώ) και την δόση του ΦΠΑ που πληρώνω  στο τέλος του μήνα (150 Ε)  πήγα σύνολο στα 1300 ευρω Και πριν προλάβω να πληρώσω το ΦΠΑ και τα 100 ευρώ που πληρώνω για το χρεος μου κάθε μήνα , μου έκαναν κατάσχεση σε ακατάσχετο λογαριασμό μου που είχα με την γυναίκα μου 700 ευρώ (πήραν τα μισά ) ότι είχα σε περιουσία μετρητά (χα χα ) και από τον λογαριασμό που βάζουμε την δόση του δανείου μου (280 ευρώ ) τα πήραν και αυτά πριν τα πάρει η τράπεζα για το δάνειο 

 

Αλλά είπα εγώ δεν αγχώνομαι ξεσχίστηκα στην εργασία (δόξα το θεό έχω αρκετή) και τα μπάλωσα Αλλά ρε παιδιά πολύ τρέξιμο και από φαγώσιμα μόνο ότι είχε το μποστάνι μας Μόνο τα παιδιά έτρωγαν τις μέρες αυτές και πολύ ξενύχτι Έφτασα τρεις μέρες να έχω κοιμηθεί 1 ώρα (γενικά κοιμάμαι 4 -5 ώρες το 24 ωρο  αλλά τώρα το ξεφτίλισα) Γενικά αν τα χρήματα μας , αυτά που μας βουτάνε πλέον και μας ξεζουμίζουν  γίνονται έργα και κοινωνικό κράτος (όσα δεν παίρνουν οι δανειστές μας )  δεν το βαρυγκωμώ χαλάλι τους Και βλέποντας τελευταία το νοσοκομείο μας και την κατακόρυφη βελτίωση του , λέω ας πάει και το παλιάμπελο .....

 

Και τώρα μας λένε για POS Αμ πως ....που έλεγε και ο Χατζηχρήστος ο συχωρεμένος 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Εμαθα ότι μια από τις 4 μεγάλες τράπεζες δίνει ΔΩΡΕΑΝ στους λογιστές τα μηχανάκια . Για να το ψάξουμε γιατί μπορεί να είναι μια άλφα ευκαιρία....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και σε αυτο αλλα .... ιδιαιτερα στο τελεταιο σου post αν λειπει το "ρ" ηχητικα.

Τις καλημερες μου.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον θα μείνω με το FreePOS της VIVA. 

Έχει βγάλει και σήμανση:

 

https://www.vivawallet.com/freepos/download/special-marking

 

Το FreePOS, από τη στιγμή που δεν έχει εγγραφή, πώς τεκμηριώνεται ότι αποδέχεται κάποιος κάρτες στην περίπτωση που δεν τύχει να κάνει κάποια συναλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς εγγραφή και πιστοποίηση στο vivawallet, σου είναι πρακτικά άχρηστη η υπηρεσία αφού λαμβάνεις κάποιο "κουπόνι"-κωδικό  με SMS στο κινητό που δηλώνεις ίσης αξίας με το ποσό της χρέωσης ώστε να φορτίσεις το Viva Wallet σου.

 

Οπότε πρακτικά πρέπει να κάνεις εγγραφή στο vivawallet ως ιδιώτης.

 

Η υπηρεσία αυτή είναι χρήσιμη κυρίως για συναλλαγές μεταξύ ιδιωτών. Οπότε αν κάνεις εγγραφή ως ιδιώτης μπορείς να κάνεις χρήση της υπηρεσίας.

 

Αν κάνεις εγγραφή ως επαγγελματίας για επαγγελματικό λογαριασμό τότε μπορείς να χρησιμοποιείς και αυτή την υπηρεσία, αλλά και χρεώση καρτών απευθείας μεσω της εφαρμογής του επαγγελματικού vivawallet λογαριασμού σου και όχι μέσω του Freepos. Μεταξύ των δύο συγκεκριμένων διαδικασιών χρεώσεων οικονομικότερη είναι η απευθείας μέσω του επαγγελματικού λογαριασμού και όχι μέσω του Freepos.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά παιδιά επειδή ποτέ στην ζωή μου δεν χρησιμοποίησα κάρτες και το ΑΤΜ το έμαθα πριν λίγες μέρες να το χρησιμοποιώ βάζοντας κάρτα της μάνας μου , διαβάζω τα παραπάνω και μου φαίνονται κινέζικα Μάλλον θα δυσκολευτώ με την προσαρμογή ειδικά που διαβάζω κείμενα όπως το  πιο πάνω για freepos και δεν καταλαβαίνω γρι ....

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.