Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οι νέοι φόροι στο εισόδημα - Πίνακες και παραδείγματα με τις επιβαρύνσεις


akius

Recommended Posts

george κακώς μας "τρομοκράτησες".

 

Δεν προκύπτει απο όλα αυτά που διάβασα οτι καταργείται η εγκύκλιος για όσους ελ. επαγγελματίες έχουν το δικαίωμα να φορολογηθούν σαν μισθωτοί.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι όπως τα λες και να μην αλλάξει κάτι στα "μπλοκάκια". Θα δούμε τι θα ψηφίσουν τα .... ...

 

Υ.Γ. Δεν είχα σκοπό να "τρομοκρατήσω" :grin::sad:

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Ασε κυριακάτικα, να ετοιμάζεσαι να δεις ήρεμα ολυμπιακός - παοκ και να βλέπεις τέτοια είδηση??? Μόνο σαν τρομοκρατικό χτύπημα μπορώ να το πάρω :smile:

 

Εύχομαι να έχεις 1000% άδικο στις σκέψεις σου!!! :smile:

Edited by zio7
Link to comment
Share on other sites

Το ζητούμενο είναι αν καταργείται η εγκύκλιος.....   Φορολόγηση μισθωτών με μπλοκάκι. (Εγκύκλιος ΠΟΛ 1047/12.2.2015 ΥΠΟΙΚ “Διευκρινίσεις επί των διατάξεων των περιπτώσεων β’ και στ’ της παρ.2 άρθρου 12 ν.4172/2013”)

 

 

Ποιός να ξέρει , ποιος να ξέρει ....... Ολα είναι στον αέρα , όταν αλλάζει η κλίμακα . Εξαρτάται από το αποτέλεσμα που βγάζει το excel . Τι σχεδιάζουν να εισπράξουν παραπάνω με την προτεινόμενη κλίμακα , το αποτέλεσμα της οποίας θα πρέπει να το δούμε συνδιαστικά με τους φόρους που θα προκύψουν από το λεγόμενο ασφαλιστικό νομοσχέδιο (γράφω λεγόμενο γιατί πρόκειται στην ουσία για φορολογικό και όχι για ασφαλιστικό νόμο  )

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω πως η λύση ειναι απλη: Ο,τι βγαζουμε να το δινουμε αυτόματα κατα 100% στο κρατος, και για αντάλλαγμα να μας δινει κουπονια σίτισης, ενα μπιτονι βενζίνη και ενα εισητηριο για τα θεάματα που διοργανώνει ο Καμμένος..... αυτός ειναι παράδεισός.....

 

(Ειμαι τόσο εκνευρισμένος αυτες τις μέρες που αν δεν το ριξω στην παλαβή θα κάνω κανένα κακό...)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω κάτι άλλο.

 

Να δίνουμε όλο το καθαρό εισόδημα μας στο κράτος και όλα όσα μας ζητάει π.χ. φόρος, ασφάλεια, επιτηδεύματος, αλληλεγγύης, ΦΠΑ κλπ να μας τα δίνει πίσω και να κρατάει ότι περισσεύει :smile:

 

Αν γίνει αυτό βλέπω και το κράτος να βγαίνει στα μπλόκα για τις υπέρμετρες εισφορές, φόρους κλπ :smile:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω κάτι άλλο.

 

Να δίνουμε όλο το καθαρό εισόδημα μας στο κράτος και όλα όσα μας ζητάει π.χ. φόρος, ασφάλεια, επιτηδεύματος, αλληλεγγύης, ΦΠΑ κλπ να μας τα δίνει πίσω και να κρατάει ότι περισσεύει :smile:

 

Αν γίνει αυτό βλέπω και το κράτος να βγαίνει στα μπλόκα για τις υπέρμετρες εισφορές, φόρους κλπ :smile:

 

Διορθώνω : να δίνουμε το ακαθάριστο εισόδημά μας και να πληρώνει αυτό και τις επαγγελματικές μας δαπάνες . Επιπλέον να δίνουμε και τα ανείσπρακτα υπόλοιπα των πελατών , ώστε να εισπράττει αυτό για λογαραισμό μας , να κάνει την ταμειακή διαχείριση και να αποδίδει τα ρέστα . :mrgreen:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως λέω να τους στείλουμε όλους αυτούς εκεί από όπου ήρθαν......

post-15892-0-09926100-1454948507.jpg

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.