Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αρχιτεκτονικά στο Archicad


Recommended Posts

To ac ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ πρόσφατα και πρέπει να μπω στη διαδικασία να φτιάξω τις πινακίδες μου σε AC, δεν έχει κάποια hatches (rasters) που έχει το autocad και διάφορα άλλα θέματα!!! Σε δεύτερη φάση θα ασχοληθώ εκτενέστερα με το archicad. Επίσης δεν έχει κανένας σε φωτοτυπείο archicad για να τυπώσω απ ευθείας (δεν έχω πλοτερ)

 

@gousgounis αυτό έκανα τελικά :smile:

Edited by Gousgounis
Link to comment
Share on other sites

και είναι τοοοοοσο εύκολη η πινακιδοποίηση στο archicad... Κάνεις μια πινακίδα master....και τέλος όλα τα προβλήματα σ.. Δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα... διαβαζω τοσο συνθετα προβληματα και δισταζω να ρωτησω κατι μαλλον πολυ χαζο...

ξαφνικα εχει εξαφανιστει η μπαρα που δινουμε διαστασεις κατα τον σχεδιασμο... δηλ μηκος τοιχου κλπ... δεν ξερω πως εγινε, αλλα δεν ξερω και πως να το επαναφερω.. καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

δες αυτό...

και σε κάθε περίπτωση μπορείς να βρεις το work environment κ να επαναφέρεις τις αρχικές ρυθμίσεις...

post-3683-0-21166600-1332749651_thumb.png

post-3683-0-13443900-1332749662_thumb.png

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα οικόπεδο με έντονο ανάγλυφο και βράχια μέρος του οποίου αποτύπωσε τοπογράφος με lazer scaner. Στόχος είναι να μου δώσει 3διαστατο αρχείο που θα εισάγω στο pln μου για να προσαρμόσω μέσα στα βράχια ένα μικρό κτίσμα. Ο τοπογράφος μπορεί να μου το δώσει σε διάφορες μορφές. Στο 3ds βγάζει διαφορα μυνηματα αστοχίας...

Edited by STAVION
Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά STAVION

Δεν έχω ασχοληθεί (έχω την έκδοση 13-στα Ελληνικά-δυστυχώς δεν ξέρω αγγλικά)

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.