Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σκιαστρο


Recommended Posts

Γενικα  οταν εχω μια κατασκευη τετοιου τυπου,σκιαστρο.Για να δω εαν ειναι εντος νομου ποια η διαδικασια?Παω στην πολεοδομια με το  σχεδιο της κατασκευης?ποιος φορεας τα κοιταζει αυτα ωστε να δω αν επιτρεπεται?Να παω και θα σας πω αν επιτρεπεται

Edited by Ανδρεας Ε
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πέργκολα στο δώμα. ΕΕΜΚ άρθρο 4.2.ιστ ΝΟΚ. Δες και τι θέλει η ΕΕΜΚ ΦΕΚ 2605/15-10-2013 για την περίπτωσή σου

(ΕΕΜΚ βγαίνει σε νόμιμα κτίσματα ή τουλάχιστον σε νόμιμη ΟΙ, αλλά μπορεί να προκύψουν έλεγχοι/πρόστιμα στις υπόλοιπες.

 

Ως προς την υγρομόνωση που μπορεί να χαλάσεις με τα ούπα, καλύτερα να κάνεις βάσεις από μπετό ή άλλες βαριές βάσεις στις οποίες θα το στηρίξεις.

Μάλλον θα χρειαστεί να κάνεις τρύπες στο στύλο και να περάσεις βίδα/ντίζα/πύρο οριζόντιο, δεν θα καταφέρεις να το στηρίξεις στο οριζόντιο δαχτυλίδι.

Για τους αέριδες, μπορείς να βελτιώσεις την κατασκευή με οπές στο ύφασμα, να μειώσεις τις ανοδικές πιέσεις ή θα σου έλεγα να το βάλεις οριζόντιο κιόλας το ύφασμα.

Αν είναι όμως να αρχίσεις να μοντάρεις κάτι που δεν έχεις καν αγοράσει.....

 

Υ.Γ. σχεδόν ότι έχω ψωνήσει από ΙΚΕΑ κλπ, το έχω κάνει κομμάτια και έχω φτιάξει άλλα πράγματα με αυτά.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.