Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φόρτιση χιονιού


 

Recommended Posts

παιδιά αυτό είναι αξιόπιστο? εγώ το χρησιμοποιώ ή να κάνουμε ένα excel να το υπολογίζει?

http://www.civiltools.eu/client/ec1/application.html?locale

 

Υ.Γ. γειά σου evan

(από Πτολεμαίδα Παναγιώτης)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με αυτό το site!! Και στου γραφείου και στον laptop δεν ανοίγουν οι επιλογές στέγης και άρα δεν έχω πρόσβαση!! Υπάρχει κάποιο θέμα;

Excelάκι με φορτίσεις στέγης υπάρχει στα downloads αν δεν κάνω λάθος! Για φορτία στέγης, ανεμοπίεση και χιόνι κατά τον EN1991-1!

 

Το χιονάκι εγώ πάντως στο χέρι το υπολογίζω.

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει αγαπητέ συνάδελφε.. Κάθε φορά όμως μου βγάζει μήνυμα Malware Detected πανάθεμά το.. Πατάω proceed anyway και οι επιλογές δεν δουλεύουν. Η μόνη που δουλεύει είναι αυτή της γλώσσας. Αν ανέβαινε κάποιο print screen νομίζω θα με δελέαζε να το παλέψω πολύ περισσότερο για να το φτιάξω.. :(

 

Γενικότερες εντυπώσεις; Αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με αυτό το site!! Και στου γραφείου και στον laptop δεν ανοίγουν οι επιλογές στέγης και άρα δεν έχω πρόσβαση!! Υπάρχει κάποιο θέμα;

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μόλις τώρα το άνοιξα και μου δουλεύουν όλα μια χαρά με mozilla. To πρώτο μήνυμα που βγάζει περι ασφάλειας του σιτε το αγνόησα και εγώ.

Γενικά το θεωρώ αξιόπιστο γιατί το έχω επαληθεύσει με excel. Εναλλακτικά έχω ποστάρει λινκ με ένα πρόγραμμα της arcelormittal στο τοπικ φόρτισης ανέμου. Έχει και αυτό φοβερά αναλυτικό τεύχος υπολογισμού φορτίων.

Το ξαναποστάρω και ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός....

http://www.arcelormittal.com/sections/index.php?eID=tx_nawsecuredl&u=0&file=fileadmin/redaction/3-Download_center/1-Software/Setup_PortalPlus.zip&t=1351933445&hash=a7675ab4a2be285f98000acd3780070221e2845c

Edited by SemiRigid
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το θεωρώ αξιόπιστο γιατί το έχω επαληθεύσει με excel. Εναλλακτικά έχω ποστάρει λινκ με ένα πρόγραμμα της arcelormittal στο τοπικ φόρτισης ανέμου. Έχει και αυτό φοβερά αναλυτικό τεύχος υπολογισμού φορτίων.

Το ξαναποστάρω και ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός....

http://www.arcelormi...780070221e2845c

 

Δεν γίνεσαι κουραστικός συνάδελφε .

 

Σ' ευχαριστώ για την διάθεσή σου να προσφέρεις στο forum .

Link to comment
Share on other sites

Χαρά μου να βοηθήσω όπως βοηθάει και το φορουμ (στο σύνολο του) άλλους συναδέλφους όπως και εμένα. Το πρόγραμματακι αυτό πάντως το βρήκα εξαιρετικό....

Και να φανταστείς ότι κάποτε πληρώνανε κάτι διχίλιαρα για autosteel autometal κλπ. Τα οποία κάνουν και τα μισά από ότι κάνει αυτό!

Για τα σχέδια που βγάζουν δεν το σχολιάζω....

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο συνάδελφε!! Πολύ καλό φαίνεται!!! Και επίσης δεν μοιάζει με demo! +1

Το μόνο που μένει είναι να το επαληθεύσουμε! Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.