Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανάκληση ΠΕΑ


zio7

Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι, Εκ παραδρομής σε ΠΕΑ που εξέδωσα δηλώθηκαν λάθος τα τμ του ωφέλιμου χώρου. Προχώρησα σε ανάκληση του ΠΕΑ, αλλά για δεν θα υποβάλλω νέο τελικά σταμάτησε η συνεργασία μου με τον πελάτη. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο να μείνει ανοιχτή στο σύστημά μου στις ανακληθείσες και να μην κλείσει ποτε; 

Edited by Elki
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν έχεις ήδη υποβάλλει ανάκληση και γίνει δεκτή, το ΠΕΑ προφανώς θα ανακληθεί. Αν θες να μην αναλάβεις περαιτέρω, απλά ενημερώνεις τους ιδιοκτήτες ότι το ΠΕΑ έχει ανακληθεί και ας εκδώσουν νέο με άλλο συνάδελφο, αν θες να γίνει έτσι.

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, akis73 said:

.... απλά ενημερώνεις τους ιδιοκτήτες ότι το ΠΕΑ έχει ανακληθεί και ας εκδώσουν νέο με άλλο συνάδελφο, αν θες να γίνει έτσι....

η ενημέρωση όμως να γίνει με τρόπο που να μπορεί να αποδειχθεί σε δημόσια αρχή, ότι έγινε, χωρίς δυνατότητα αμφισβήτησης.

Κι αυτό διότι υποθέτω έχουν στα χέρια τους το αρχικό το οποίο θα (νομίζουν ότι) έχει ισχύει 10 χρόνια

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κάνω κατάχρηση κ ρωτάω στο ίδιο πνεύμα με παραπάνω...όταν θέλουμε πεα για εξοικονομω το οποίο είναι σε ισχύ(δεν έχω ασχοληθεί ποτέ)...

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimidomo said:

Κάνω κατάχρηση κ ρωτάω στο ίδιο πνεύμα με παραπάνω...όταν θέλουμε πεα για εξοικονομω το οποίο είναι σε ισχύ(δεν έχω ασχοληθεί ποτέ)...

 

Εκεί πρέπει να γίνει ανάκληση από τον μηχανικό που το έχει εκδώσει.

 

19 ώρες πριν, Elki said:

Καλησπέρα συνάδελφοι, Εκ παραδρομής σε ΠΕΑ που εξέδωσα δηλώθηκαν λάθος τα τμ του ωφέλιμου χώρου. Προχώρησα σε ανάκληση του ΠΕΑ, αλλά για δεν θα υποβάλλω νέο τελικά σταμάτησε η συνεργασία μου με τον πελάτη. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο να μείνει ανοιχτή στο σύστημά μου στις ανακληθείσες και να μην κλείσει ποτε; 

Πάντως αν είναι μικρή διαφορά (δηλαδή 2-3 τμ) μπορεί να μην στην κάνουν δεκτή την ανάκληση. Εμένα μου έχει τύχει και υπήρχε πρόβλημα επειδή θα χρειαζόταν για συμβολαιογραφική πράξη το πιστοποιητικό (μια πολύ μπερδεμένη ιστορία εξαρχής). Ωστόσο δεν κάνανε πίσω.

 

Οι συνεχόμενες δημοσιεύσεις-παραθέσεις δεν επιτρέπονται. Τα μηνύματά σου συγχωνεύτηκαν. Αν προκύπτει η ανάγκη συμπλήρωσης της αρχικής δημοσίευσης, χρησιμοποίησε την επιλογή «επεξεργασία» και αν θέλεις να παραθέσεις τμήματα μηνυμάτων από περισσότερα posts επίλεξε "multiquote". Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ. akis73

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimidomo said:

ταν θέλουμε πεα για εξοικονομω το οποίο είναι σε ισχύ(δεν έχω ασχοληθεί ποτέ)...

 

13 λεπτά πριν, KonGeo16 said:

Εκεί πρέπει να γίνει ανάκληση από τον μηχανικό που το έχει εκδώσει.

Συνάδελφοι...δεν γίνεται με προσάρτημα;

Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν, akis73 said:

 

Συνάδελφοι...δεν γίνεται με προσάρτημα;

Νομίζω με προσάρτημα μόνο αν έχει εκδοθεί από εμάς το αρχικό σε ισχύ πιστοποιητικό...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.