Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παραχώρηση σε κοινή χρήση εντός οικισμού;


Recommended Posts

@Periklis και p.varvaris

 

Περικλή κατ'΄αρχήν να σε ευχαριστήσω για το τελευταίο σου ποστ.Είναι πολύ ευχάριστο και ενθαρρυντικό να γράφονται αυτές οι απόψεις από συναδέλφους σε δημόσια θέα.Κ εγώ συμβάλλω με τον τρόπο μου σε αυτό το φόρουμ και πίστεψέ με ΞΕΡΩ ότι το διαβάζουν και κάποιοι από αυτούς που ΠΡΕΠΕΙ να το διαβάσουν.....

 

Μην περιμένεις σε μία χώρα-η οποία χρειάζεται κατεπειγόντως ευθανασία-την οποία οι εκάστωτε κυβερνήσεις την είδαν ως ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ τους αυτών και των ''φίλων'' τους,να εφαρμοστούν διατάξεις για το κοινό συμφέρον.

 

Η διαφορά μας το Δυτικό κόσμο είναι ότι ΕΚΕΙ ΔΕΝ σου κρύβουν ότι πρέπει να πληρώνεις και τον αέρα που αναπνέεις-βλέπε Ηνωμένο Βασίλειο.Τον πληρώνεις και από εκεί και πέρα σε σέβονται.Εδώ ο αέρας θεωρείται ''δωρεάν'' ,στην πραγματικότητα όμως είναι ιδιοκτησία των 5 ισχυρών.Γι αυτό και θα κάνουν τα πάντα για να σου αποσπάσουν ''μίσθωμα''-εάν καταλήξουν ότι τους συμφέρει.Εξ' ού και η λέξη ''αεριτζής'',η οποία δεν μεταφράζεται σε ξένη γλώσσα.

 

Όσο για τα Π.Δ.,τους αξίζει σεβασμός ΜΟΝΟ για όσο και ΑΝ ισχύουν και εφαρμόζονται.Ο κάθε πολίτης της χώρας έχει τρόπο να προσβάλλει Π.Δ. -όχι στην γενικότερη εφαρμογή του-αλλά μόνο για τη δική του περίπτωση.Μετά από εκτεταμένη έρευνα για μία δική μου περίπτωση,καταλήγω να ΔΗΛΩΣΩ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ότι η Νομοθετική Ισχύς ενός Π.Δ.,εφ' όσον στηριχθείς σε αντισυνταγματική διάταξή του,ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ.Για τους υπόλοιπους,πρέπει να ακολουθηθεί η ίδια ατομική διαδικασία.Ομοίως,επεκτείνεται και για αποφάσεις του ΣτΕ!

Εξ' ού και το παράδοξο:αν ΓΙΝΕΤΑΙ αυτό,τότε τί ισχύ έχει το ΙΔΙΟ το Σύνταγμα της Ελλάδος,το οποίο έχει συνταχθεί για την υπεράσπιση των συμφερόντων ΟΛΩΝ μας??????Και το έχω ξαναγράψει.............τί γίνεται στην περίπτωση που ''παλεύουν'' 2 Π.Δ. μεταξύ τους??Τελικά το βρήκα..............

 

 

Δηλώνω επίσης,ότι οποιοσδήποτε είναι σε θέση να προσβάλλει ΟΛΑ τα Γ.Π.Σ. αυτού του ''Κράτους'' ως αντισυνταγματικά.

 

Ισχύουν λοιπόν αυτά που έγραψα ΚΑΙ για την περίπτωση που ο αντίδικός σου είναι το ''Κράτος'' και ΝΑΙ συνάδελφε p.varvaris ,είναι εφικτό να αποζημιωθείς οικονομικά από εφαρμογή αντισυνταγματικής διάταξης.

 

Το τί ακριβώς είναι αντισυνταγματικό σε αυτήν την περίπτωση θα μου επιτρέψετε να μην το αναφέρω,προς υπεράσπιση των πνευματικών μου δικαιωμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ ZAVI Manchester or Brighton? (πάντως στα δικά μου χρόνια η Αγγλία ήταν εντελώς διαφορετική).

 

Για τους λόγους που αναφέρουμε ζήτησα στην αρχή να τους δείξουμε πως θα το πληρώσουν ακριβά.

Αν δεν συνειδητοποιήσουμε πως από όλους εμάς εξαρτάτε το ξεκαθάρισμα του χώρου, με την άσκηση πίεσης από και προς κάθε πλευρά δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα.

 

Εάν προχωράμε με ομαδικές προσφυγές σε διεθνείς Οργανισμούς και κυρίως στο Ε.Δ.Α.Δ. βλέπουμε αν αλλάζουν τα πράγματα ή όχι.

 

Αν όλοι εκείνοι που θίγονται από τον 1282/08.

Αν όλοι εκείνοι που θα θιγούν αύριο με τα 4 στρέμματα εκτός σχεδίου, ήταν οργανωμένοι μέσα από ένα site και κυρίως με την προτροπή του κλάδου και προσέφευγαν ομαδικά με τους καλύτερους δικηγόρους, βλέπουμε αν αλλάζουν τα πράγματα... Όταν παρουσιάζονται οι εκπρόσωποι του ΝΣΚ στο Ε.Δ.Α.Δ. είναι με την ουρά στα σκέλια, μη μπορώντας να εξηγήσουν τα ανεξήγητα στους ευρωπαίους δικαστές. Οι δε λεονταρισμοί που εκτοξεύονται από τα εγχώρια ΜΜΕ είναι μόνο για εσωτερική κατανάλωση και απευθύνονται στους "ιθαγενείς".

 

Όλος αυτός ο συρφετός που λυμαίνεται αυτή τη χώρα και την έχει κάνει σαν τα μούτρα του, έχει βέβαια συμφέροντα να μην ενημερώνει τους Έλληνες πολίτες για τα δικαιώματά τους που προστατεύονται από διεθνείς συμβάσεις και πως έχουν όλοι τους δικαίωμα να προσφύγουν, χωρίς ουσιαστική δαπάνη. Αντίθετα τους θέλουν ραγιάδες για να τους "πουλάνε" εκδούλευση και ρουσφέτι.

 

Εδώ μιλάμε πως υπάρχει διαρκής Συνταγματική εκτροπή με τα συμβαίνοντα στο χώρο της οικοδόμησης και δεν τρέχει τίποτα...

 

*********edit************

Διόρθωση: 1828/08 ήθελα να γράψω

 

Παρατήρηση : Υπενθυμίζω την χρήση της εντολής "επεξεργασία" για να διορθώσουμε την δημοσίευσή μας . Παρακαλώ διαβάστε τους κανόνες συμμετοχής.Για την συγχώνευση avgoust

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.