Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο νομοσχέδιο για τα αυθαίρετα


ΥΔΡΑΙΟΥ ΝΤΙΝΑ

Recommended Posts

Ο Γρυλλάκης είπε χθες ότι θα πάει στη βουλή εντός της εβδομάδας

 

http://www.ert.gr/ti-ischyi-me-ti-nomimopiisi-afthereton-prostima-ke-paravola-video/

 

(το έχουμε ακούσει αμέτρητες φορές βέβαια αυτό...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιατί ανησυχείς;;;;

Θα πάει, κάποια στιγμή θα πάει..... θα συζητηθεί.... θα τροποποιηθεί σε κάποια σημεία.... θα ψηφιστεί.... θα δημοσιευτεί.... θα έχει το χρόνο του το ΤΕΕ να φτιάξει την εφαρμογή..... κι εκεί γύρω στα μέσα του φθινοπώρου θα έχουμε άπλετο χρόνο να το ....καμαρώνουμε!!!!

Δουλειές ν' ανοίξουν εξαιτίας αυτού αποκλείεται! Οι ιδιοκτήτες βλέπουν πιά και το τυράκι και τη φάκα!! Κι εμείς ...."περί άλλων τυρβάζουμε"!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έναν σοβαρό μηχανικό που να έχει ασχοληθεί πραγματικά με τις τακτοποιήσεις και να πει 5 πράγματα όπως ισχύουν στην πραγματικότητα έχετε δει ποτέ σε καμία από όλες αυτές τις εκπομπές ή τα λένε μόνο μεταξύ τους οι άσχετοι χαζογελάνε και χαίρονται?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

O "σοβαρός μηχανικός" δεν έχει απολύτως κανέναν λόγο να πάει σε τέτοιες εκπομπές....

Έχει κι αν δεν έχει βρίσκει, "σοβαρότερα" πράγματα να κάνει.....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Τι επιστήμη έχει να κάνεις δήλωση αυθαίρετου.Επισης τόσο δρακόντεια μέτρα που έχουν πάρει γιατί δεν αποδίδουν και πέραν του ότι ακόμα γίνονται αυθαίρετα οι ιδιοκτήτες δεν δηλώνουν.Ας αναρωτηθούν αυτοί που κάθονται στις καρεκλες τόσο καιρο.Επισης τα υπόλοιπα του νομοσχεδίου δεν τα σχολιάζουμε και η εξήγηση είναι ότι οικονομικά θα ασχοληθούν όλοι με τα αυθαίρετα γιατί για τα υπόλοιπα δεν βλέπω φως σαν δουλεια

Edited by Elounda
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ανησυχείς;;;;

Θα πάει, κάποια στιγμή θα πάει..... θα συζητηθεί.... θα τροποποιηθεί σε κάποια σημεία.... θα ψηφιστεί.... θα δημοσιευτεί.... θα έχει το χρόνο του το ΤΕΕ να φτιάξει την εφαρμογή..... κι εκεί γύρω στα μέσα του φθινοπώρου θα έχουμε άπλετο χρόνο να το ....καμαρώνουμε!!!!

Δουλειές ν' ανοίξουν εξαιτίας αυτού αποκλείεται! Οι ιδιοκτήτες βλέπουν πιά και το τυράκι και τη φάκα!! Κι εμείς ...."περί άλλων τυρβάζουμε"!!!

και επιπλεον  θεωρουν (οι  ιδιοκτητες/πελατες )πια πως κανουν ενα ειδος " αντιστασης/επαναστασης " στις κακες συγκυριες με  ατακες του ειδους  "αν ερθουν θα τα γκρεμισω" " οσο ειναι το προστιμο ναναι οι μερες τους" κοκ (ενταξει αλλα  και  υπερβαση δομησης  5000% ...)

και οπως λεγει ορθοτατα ο Ιασονας ..εμεις περι αλλων τυρβαζουμε 

 

καλα μην πουμε για την παρανοηση του 250αρικου του νεου νομου (οτι δηθεν  ολα θα κοστιζουν  ενα 250αρι)

Edited by KOKARADI
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προχθές ήρθε μια γριά στο γραφείο κρατώντας 250 ευρώ και μου λέει "....τα 'φερα να νομιμοποιήσω το σπίτι μου στο χωριό"!!!!

Χωρίς τίποτε άλλο... Έμεινα κάγκελο....

 

P.S. 

Σοβαρά μιλάω, δεν κάνω πλάκα....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προχθές ήρθε μια γριά στο γραφείο κρατώντας 250 ευρώ και μου λέει "....τα 'φερα να νομιμοποιήσω το σπίτι μου στο χωριό"!!!!

Χωρίς τίποτε άλλο... Έμεινα κάγκελο....

 

P.S. 

Σοβαρά μιλάω, δεν κάνω πλάκα....

 

Δεν είπες ομως τι της απάντησες :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ιάσονα πραγματικά δεν έχω λόγια...

Δυστυχώς όμως με αυτά που διαφημίζονται θα αντιμετωπίσουμε τέτοια φαινόμενα.

Πράγματι, τι απάντησες??

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.