Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιτρεπεται κατατμηση σε Γη υψηλης παραγωγικοτητας?


Recommended Posts

Καλησπερα.
Εχω περιπτωση αποτυπωσης τεμαχιου απο αναδασμο με σχετικο ΦΕΚ του 94. Η αποτυπωση γινεται για αποδοχη κληρονομιας. Ο διαθετης οριζει να παρει ο ενας κληρονομος το ανατολικο τμημα και ο αλλος το δυτικο τμημα. Με λιγαλογια κατατμηση. Κατεθεσα αιτηση στη διευθυνση Γεωργιας για το αν το εν λογω τεμαχιο ειναι Γη υψηλης Παραγωγικοτητας. Θα συνεδριασει επιτροπη εντος των ημερων αλλα προφορικα μου ειπαν οτι σιγουρα ειναι. Η συμβολαιογραφος μου λεει οτι επιτρεπεται μη δινοντας μου σαφως ομως τις διαταξεις που πειτρεπεται, απλα επικαλειται τον 4061/12. Το ερωτημα μου ειναι το εξης απλο. Επιτρεπεται η κατατμηση σε τεμχαιο αναδασμου(απλα πληροφοριακα το λεω) το οποιο ομως ταυτοχρονα ειναι και χαρακτηρισμενο ως ΓΗ ΥΨΗΛΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΗΤΑΣ. Θα με διευκολυνε παραθεση σχετικης νομοθεσιας. Εχω υποψιν μου το 2945/2001 αλλα τελικα σημερα εν ετει 2016 δεν εχω ξεκαθαρισει τι ισχυει...
 
Ευχαριστω εκ των προτερων...

 



Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις και ίδια θέματα.. 
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Didonis Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.