Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέος λέβητας αερίου


valkyrion

Recommended Posts

Εγώ π.χ. σε μικρά τέτοια δισωλήνια, συνήθως όταν βάζουμε επίτοιχους φ. αερίου σε παλιές κατοικίες, φροντίζω να σχεδιάζω έτσι το δισωλήνιο  και να παίζω με τις διατομές (π.χ. βάζω Φ12 στα κοντινά σώματα για να μειώνω την παροχή και ο aithilenio φωνάζει γιατί βουλώνουν, αν και 5 χρόνια τώρα σε εγκατάταση που έχω στο γραφείο δεν έχει βουλώσει τίποτα ακόμα... :mrgreen: ) και δεν χρησιμοποιώ ρυθμιστικούς διακόπτες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι φωνάζει γιατί βουλώνουν, αλλά γιατί τα εξαρτήματα Φ12 δεν είναι και τόσο συνηθισμένα όσο τα Φ15, με αποτέλεσμα έξτρα ψάξιμο, υπόλοιπα που δύσκολα φεύγουν κλπ. κλπ.

 

Πιστεύω ότι οι σωλήνες Φ12 βουλώνουν δυσκολότερα, λόγω μεγάλων ταχυτήτων νερού.

Link to comment
Share on other sites

Φωνάζω γιατί δεν βρίσκεις εύκολα εξαρτήματα.....

Εγω παιδιά διπλορυθμιζόμενους διακόπτες που στανταρονται σε μία θέση ανεξάρτητα απο τα ανοιγο-κλεισίματα του χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

και παραπάνω aithilenio όταν εγώ ζήτησα από το κορδαλή ρυθμιζόμενους διακόπτες δισωληνίου και μίλησα με τον μηχανολόγο του για να δούμε αν τους έχει και μου είπε τι τους θες γιατί δουλειά, καταλαβαίνεις που παίζουμε.

 

 

Comap φίλε μούρλια...Αλλά προσοχή στον κωδικό να είναι ο διπλορυθμιζόμενος γιατί δεν καταλαβαίνουν οι εμπόροι την έννοια. 

Edited by aithilenio
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.