Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση ως τις 30/12/2016 η καταβολή του ΤΣΜΕΔΕ Β2016


Engineer

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 245
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάει λοιπόν και η καραμέλα του εξόδου.... πάμε παρακάτω καμία παράταση θα δώσουν για να πληρώσει ο κόσμος και κυριότερο μην χαθούν διακανονισμοί η δεν τους ενδιαφέρει;

Κάπου άκουσα πάντως ότι μπορεί κανεις να ξαναμπεί στις 100 δόσεις. Αν αληθεύει πάει και η καραμέλα των διακανονισμών και μένουν μόνο οι τοκοι του εκπρόθεσμου σιγά τα αυγά δηλαδή...

Η απώλεια κατώτερης κατηγορίας δεν ισχύει έτσι και αλλιώς από 1/1 όποτε μήπως για αυτούς τους λόγους δεν καίγονται και πολύ;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

 

 

Η απώλεια κατώτερης κατηγορίας δεν ισχύει έτσι και αλλιώς από 1/1

 

Μήπως ισχύει αναδρομικά για το Β' του 2016 ή ακόμα και για όλο το 2016? 

 

Αν ξαναμπείς στις 100 δόσεις βάζεις και το Β΄του 2016 μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό για μένα είναι ότι βαδίζουμε λίγο στα τυφλά γιατί δεν είναι κατοχυρωμένο κάπου νομικά αυτό. Κυρίως οι 100 δόσεις (αν ξαναμπαίνεις). Επίσης αυτό που λες για το αν ζητηθεί αναδρομικά η απώλεια κατηγορίας ούτε αυτό νομίζω μπορεί να το απαντήσει κάποιος με σιγουριά... Με απλά λόγια ρωσική ρουλέτα είναι το θέμα

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι χολοσκάτε βρε συνάδελφοι κοιτάξτε γύρω σας Χιλιάδες συμπολίτες μας είναι έτσι και χειρότερα Δεν το μάθατε ακόμα ότι θα πηγαίνουμε πάντα οριακά και με το ερώτημα μέσα - έξω σε όλα να κυριαρχεί Αν ήμουν μόνος τότε ναι θα ανησυχούσα , τώρα τι ανησυχία να έχω εφόσον βρίσκομαι εντός του μέσου όρου των καταστάσεων αυτών ? Εγώ πιστεύω ότι θα δώσουν παράταση , το θεωρώ σίγουρο .Αλλά δεν θα σκάσω που δεν μπορώ ακόμα αλλά σε 2 μήνες με τρεις  να πληρώσω ΤΣΜΕΔΕ , αφού πληρωσα το προηγούμενο πριν λίγους μήνες Και ενώ κάποιοι συνάδελφοι πλήρωσαν και 2 μήνες μετά από εμένα .

 

Είναι αδύνατον να πληρώνουμε τα πάντα από όλα αυτά που μας ζητούν στην ώρα τους Αν θέλουν ο μέσος όρος όπως εγώ να πληρώνουν , τότε θα δώσουν παράταση σε κάποια από αυτά , τις πιο δύσκολες υποχρεώσεις . Μέχρι τώρα ίσχυε αυτή η λογική τουλάχιστον για αυτούς τους κυβερνητικούς κοπρίτες που έχουμε σήμερα Δεν νομίζω ότι θα αλλάξει τώρα .

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Τι πάει να πει αυτό. Αν κυνηγάνε οι τράπεζες και οι υποχρεώσεις τους μίσους δεν σημαίνει ότι και εσυ θα ήθελες να είσαι μέσα σε αυτούς η αυτό θα σε παρηγορούσε... Ούτε αυτοί ήθελαν να βρίσκονται σε αυτή τη μοίρα, αλλα βρέθηκαν. Ο δρόμος αυτός είναι μοναχικός. Το πρόβλημα το αντιμετωπίζει κανεις με τον εαυτό του και την οικογένεια του και όχι με τους υπόλοιπους... Αν μείνει κανεις ανασφάλιστος και δεν δέχεται το παιδί του κανεις θα πει δεν πειράζει είναι και άλλοι;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ικαρε δεν με κατάλαβες Αν πχ δεν μπορώ εγώ αλλά και κάποιοι άλλοι πολλοί που είναι στο μέσο όρο της κοινωνίας , τότε τι στο καλό θα μείνουν ανασφάλιστοι παραπάνω από τα 3/4 των μηχανικών και τα προβλήματα θα γίνουν χειρότερα . Αυτό έγινε με τους προηγούμενους που μας ξεζούμισαν 

. Δεν πρόκειται λοιπόν αυτό να γίνει , εκτός αν τελικά στο τέλος αποδειχθούν το ίδιο καραγκιόζηζες και αυτοί Εδώ είμαστε θα δείτε που θα δοθεί στο τέλος η παράταση , το θεωρώ σίγουρο , αλλά όπως είπα εγώ δεν μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο από το να περιμένω , αλλά δεν θα σκάσω κιόλας από το άγχος .

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν μπορεί να κάνει κάτι τώρα αυτό είναι σίγουρο και συμφωνώ. Αλλα κρατά μικρό καλάθι κατά ποσό νοιάζονται για το αν μείνεις εσυ και εγώ ανασφάλιστοι... Γιατί τότε σιγή ιχθύος και περιμένουν όπως λες τελευταία στιγμή; Καψώνια είναι η τι θα αλλάξει; Α ρε Γιώργο...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.