Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΤΣΜΕΔΕ] Συμβάσεις με Ιδιωτικά Νοσηλευτήρια


koslyr

Recommended Posts

Το site του ΤΣΜΕΔΕ στο τμήμα του ΚΥΤ αναφέρει τα ακόλουθα:

 

"Το ΤΣΜΕΔΕ καλύπτει το σύνολο των δαπανών για νοσηλεία (αφού βέβαια εκδοθεί το σχετικό εισιτήριο) μόνο στα δημόσια Νοσοκομεία.

Στα συμβεβλημένα ιδιωτικά Νοσηλευτήρια το ΤΣΜΕΔΕ καλύπτει το σύνολο των δαπανών (αφού εκδοθεί και πάλι το σχετικό εισιτήριο) μόνο για τις υπηρεσίες που προβλέπονται στη σύμβαση."

 

Για τα ιδιωτικά νοσοκομεία δεν έχω βρει τη σύμβαση που αναφέρει ποιες υπηρεσίες-δαπάνες δικαιολογεί το ΤΣΜΕΔΕ.

 

Στην περίπτωση ενός έκτακτου περιστατικού θα μπορώ να πάω (σε εξωτερικά ιατρεία) σε ένα από τα συμβεβλημένα ιδιωτικά νοσοκομεία και εάν απαιτηθεί εισαγωγή να έχω την αντίστοιχη κάλυψη των νοσηλείων από το ΤΣΜΕΔΕ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

" Για τα ιδιωτικά νοσοκομεία δεν έχω βρει τη σύμβαση που αναφέρει ποιες υπηρεσίες-δαπάνες δικαιολογεί το ΤΣΜΕΔΕ."

Ακριβώς αυτό ψάχνω και εγώ!!Μπορεί να βοηθήσει κανείσ?

Link to comment
Share on other sites

Το ΤΣΜΕΔΕ σε ιδιωτικά νοσηλευτήρια καλύπτει ό,τι προβλέπεται και στά Δημόσια Νοσοκομεία. Τα κρατικά τιμολόγια όλων των ιατρικών πράξεων (εγχειρήσεις κλπ) και όλων των εξετάσεων έχουν δημοσιευθεί κατά καιρούς σε διάφορα ΦΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.