Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμβουλή για μεταπτυχιακό


S - civil eng

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι 5ετης φοιτήτρια Πολιτικών Μηχανικών και σκέφτομαι για ενα μεταπτυχιακό στο εξωτερικό.
Αν και έχω επιλέξει δομοστατική κατεύθυνση στα προπτυχιακά, ενδιαφέρομαι για sustainable building systems, construction and project management ή ακόμα και environmental engineering μιας και έχω πληροφορηθεί για ιδαίτερη ζήτηση. Προσανατολίζομαι προς Αγγλία επειδή έχει αρκετά σχετικά μεταπτυχιακά προγράμματα και η απορροφητικότητα των αποφοίτων φαίνεται άμεση. Συν το γεγονός ότι η διάρκεια είναι 1 έτος (συγκριτικά με τα 2ετη των Delft και TU Munchen που κοίταζα επίσης...)
Αυτό που με απασχολεί ωστόσο είναι κατά πόσο η Αγγλία θεωρείται safe επιλογή και από πλευράς εκπαίδευσης και αποκατάστασης μετέπειτα...
Θα ήθελα τη γνώμη σας πάνω σε αυτό και αν έχετε υπόψη σας αξιόλογα πανεπιστήμια (εκτός του Imperial) για τον κλάδο μας για να κινηθώ πιο στοχευμένα.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!  :smile:

Edited by S - civil eng
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.