Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κοινοτικός δρόμος ;;


Recommended Posts

Καλησπέρα έχω Ένα οικόπεδο σε κάποιο χωριό μου. Έχω αφήσει μία εδαφική λωρίδα που την χρησιμοποιώ για την διέλευση των όχηματων μου. Δεν έχω άλλη είσοδο. Και όπως πάντα υπάρχει ο πονηρός γείτονας που θέλει να χτίσει 2οροφο αφήνοντας σκάλα που βγαίνει στον χώρο τον δικό μου χαρακτηρίζοντας τον δρόμο που έχω αφήσει για τα βάζω το αυτοκίνητο μου ως κοινοτικό. Υπόψιν αυτός ο δρόμος δεν βγάζει πουθενά και το συμβόλαιο μου δεν αναφέρει την ύπαρξη δρόμου. Τι μπορώ να κάνω για να τον αποτρέψω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς επειδή ο ιδιώτης εκ παραδρομής ανέγραψε λάθος τον τίτλο, "Κοινωνικός Δρόμος" αντί "Κοινοτικός δρόμος", έκανε την διόρθωση επαναλαμβάνοντας το ερώτημα του σε άλλο νήμα με το ίδιο ερώτημα και σωστό τίτλο εδώ 
 
Ισως είναι σκοπιμο να απαντηθεί το ερώτημά του στο παραπάνω link και να κλειδώσει το παρόν.


Εγινε διόρθωση τίτλου και συνεχίζουμε στο παρόν νήμα. Το άλλο διεγράφει. avgoust
Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

υποθετω πως εννοεις οτι,

 "αφησες"  μια λωριδα απο το οικοπεδο σου,  συμφωνα  με τις διαταξεις του νομου,

ωστε να μπορεις να αποκτησεις προσωπο=διεξοδο σε δρομο

 

αυτη η λωριδα, ειναι κοινοχρηστη..."συνδεομενη" με το ολο δικτυο του ¨"χωριου"

 

Να μιλησεις με τον μηχανικο σου...τι δρομος ειναι αυτος

 

υγ

παρακληση

μην  βαζετε το ιδιο θεμα δυο φορες...

εστω και με  "λαθεμενο" τιτλο

θα βρουμε την ακρη

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.