Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βεβαίωση δασαρχείου


Recommended Posts

Έχω και ένα πελάτη που θέλει να βάλει οριστικά την τροχοβίλα του (την έχει με ρόδες ακόμα και φυσικά και έτσι παρανομεί ουσιαστικά ) στο οικόπεδο του που όμως είναι στο όριο του οικισμού (άρα πράξη χαρακτηρισμού) και να εκδώσει σχετικά άδεια δόμησης και μετά να πάρει και το ρεύμα από ΔΕΗ

 

Έχω πάρει πράξη σαν μην δασικό (καλλιεργήσιμο) αλλά όχι τελεσιδικία (δεν πρόλαβε ) Επειδή είναι στα όρια και με δασική έκταση , έχουν εσφαλμένα βάλει στο δασικό χάρτη ένα μικρό τμήμα ΔΔ μέσα εκεί που θα βάλω την κατασκευή και που δεν υπάρχει παρά πεζούλα στην πράξη και περιγράφετε στην πράξη χαρακτηρισμού Φυσικά κάναμε αντίρρηση ατελώς 

 

Με παίρνει κάθε μέρα σχεδόν και μου τα χώνει  που δεν μπορώ να βγάλω την άδεια δόμησης Του λεω πολύ ευχαρίστως να παει αλλού αν μπορεί να βγάλει αλλού την άδεια δόμησης , αλλά την επόμενη πάλι τηλέφωνο να μου τα χώσει Μου έχει σπάσει τα νεύρα , αλλά τον καταλαβαίνω 

 

Για αυτό θα παρακολουθώ και στο θρεντ εδώ τα νέα σας και ότι καινούργιο προκύψει σχετικά με το θέμα της κύρωσης των ΔΣ 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα σας,

 

Θα ήθελα αν γνώριζει κάποιος να μου παραθέσει βάση ποιού νόμου δεν επιτρέπεται η έκδοση πράξης χαρακτηρισμού από την οικία διεύθυνση δασών για γεωτεμάχια, πρίν καν ξεκινήσει η διαδικασία ανάρτησης των δασικών χαρτών. (προσωπικά ψάχνοντας δεν έχω βρει κάτι μέχρις στιγμής (νόμος))

.

Ευχαριστώ

Edited by zulumpo
Link to comment
Share on other sites

δες εδω στις "πραξεις χαρακτηρισμου"

 

εφαρμοζεται το 14 του 998/79 επειδη δεν εχουν αναρτηθει οι δασικοι χαρτες κλπκλπ

 

[τα κειμενα ειναι πανομοιοτυπα σε ολες τις πραξεις]

 

http://dp.ypeka.gr/

 

σε ποια περιοχη εισαι?

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.