Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θάμπωμα χρώματος σε προφίλ πόρτας αλουμινίου


alex0306

Recommended Posts

Εδώ που τα λέμε ένα μικρό φετίχ ή αγάπη με την πόρτα την έχεις….

 

Από υπερβολική (ίσως) προσοχή και φροντίδα για έναν λεκέ ξεκίνησε το πρόβλημα και τώρα αναζητάς να μη υπαρχει κάποιο θάμπωμα στο χρώμα…

 

Μπας και η υπερβολή αυτή (αν ισχύει και δεν υπαρχει κάποιο ειδικό ζήτημα) δημιουργεί την ζημιά…

 

Πόρτα είναι θα θαμπώσει στον χρόνο… μπορεί να πάρει και κάποια γρατζουνιά ειδικά αν είναι εξώπορτα…

Μπας κι αν την αφήσεις στην ησυχία της να μη είναι τόσο πρόβλημα?

Θέλω να πουλήσω το σπίτι και δεν θέλω η πρώτη εντύπωση που αποκομίζει ο υποψήφιος πελάτης να είναι η θαμπωμένη εξώπορτα του σπιτιού! Αυτό είναι το ειδικό ζήτημα που αναφέρεις σωστά. Καταλαβαίνω ότι αν θέλω να το πουλήσω σε καλή τιμή πρέπει να είναι εντάξει και στην πρώτη εντύπωση και παντού. Θα ξοδέψω τα χρήματα να το αλλάξει το προφίλ ο αλουμινάς μόλις ευκολυνθώ. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 21/7/2017 at 9:03 ΠΜ, alex0306 said:

Εχεις δίκιο. Απλά προσπαθώ να βρω άλλη λύση εκτός του να δώσω 250 ευρώ που μου ζήτησε ο αλουμινάς να μου αλλάξει το προφίλ. 

Μετά από χρόνια έχω πια συνηθίσει να βλέπω την πόρτα στην κατάστασή της και να μην με πειράζει. Εχω βρεί ένα τρόπο να την γυαλίζω απλά παίρνοντας λούστρο από έναν ντόπιο φαναρτζή και το πρόβλημα "πάειιιι..."

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.