Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΑΡΘΡΟ 095 - Ν. 4495/17] Τρόπος καταβολής και απόδοσης προστίμων


Recommended Posts

@ValiaDim Διάβασε το άρθρο 101 του Ν. 4495/17 και μετέφερέ το σε όποιον ενδιαφέρεται να ενημερωθεί για το τι ισχύει βάσει νόμου για τις πληρωμές του ενιαίουν ειδικού προστίμου.

Κατά τα λοιπά είναι ευθύνη του ιδιοκτήτη να πληρώσει το πρόστιμο εμπρόθεσμα ή να αναλάβει όποιες προσαυξήσεις προκύψουν λόγω μη έγκαιρης πληρωμής. 

Προς το παρόν δεν εφαρμόζεται προσαύξηση, αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει και ίσως και με αναδρομική ισχύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δεν μπορώ να πληρώσω παράβολο πελάτη, άλλαξε κάτι; έχει πέσει το σύστημα;

άκυρο το πέρναγα στην κατηγορία ενιαίο ειδικό τέλος και όχι σαν τέλος υπαγωγής

Edited by grmaster
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εβγαλα εντολή πληρωμής για το υπολοιπο και μετά διαπίστωσα ότι δεν είχα βάλει την υπέρβαση κάλυψης σε μια επιφάνεια επομένως το συμπλήρωσα αλλά έκανα την βλακεία ενώ οι πελάτες  μου πλήρωσαν με την προηγούμενη εντολή το υπόλοιπο ποσό σήμερα να κάνω πάλι υποβολή και να βγάλω έτσι νεα εντολή με το συνολικό μεγαλύτερο ποσό  Φοβάμαι μήπως τώρα δεν φανεί το ποσό πληρωμής και για αυτό το ποστ  μου και αν όχι πως μπορώ να το διορθώσω 

 

Αν το έχει αντιμετωπίσει κάποιος ας μου απαντήσει να μην έχω αγωνία για την βλακεία μου Φαντάζομαι κάπως θα λύνεται σίγουρα χωρίς να χαθεί η πληρωμή Εκτιμώ ότι το πιο πιθανό να φανεί η πληρωμή και με με υποβολή να μου βγάλει και το υπόλοιπο για πληρωμή με νέα εντολή 

 

Ακυρο μου απάντησαν από το ΤΕΕ  πριν λίγο και το γράφω προς ενημέρωση άλλου συναδέλφου Επιστρέφονται τα χρήματα στο λογαριασμό αφού πράγματι δεν φαίνεται η πληρωμή και γίνεται η πληρωμή μετά με την νέα εντολή 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.