Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΑΡΘΡΟ 096 - Ν. 4495/17] Κατηγορία 3 αυθαιρέτων κατασκευών


Recommended Posts

Προφανώς θα εξετάσεις το περίγραμμα της οριζόντιας.

γιε)   αλλαγές στις εξωτερικές διαστάσεις του περιγράμματος του κτιρίου ή της αυτοτελούς ιδιοκτησίας έως πέντε τοις εκατό  (5%)  και  εφόσον  δεν  μεταβάλλεται  η  επιφάνεια  άνω  του  ποσοστού  πέντε  τοις  εκατό  (5%)  και  κατά  παρέκκλιση  των περιπτώσεων α, β και γ της παρ.2 του άρθρου 89, 

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνω και πιο συγκεκριμένος με μπλέ είναι η ιδιοκτησία του πελάτη μου και με κόκκινο η αποκλίνουσα διάσταση. Με βάση αυτή την παράγραφο θέλω να το εντάξω κατηγορία 3 , απλά δεν ήμουν σίγουρος αν η περίπτωση αυτή αφορούσε 5% του περιγράμματος της οριζόντιας ή όλου του κτιρίου. Ευχαριστώ για την διευκρίνση.

20240828091031120_0002.pdf

Link to comment
Share on other sites

Οι υπολογισμοί θα γίνουν βάσει των εγκεκριμένων διαστάσεων της οριζόντιας. Δεν κατανόησα το σχήμα που ανέβασες. Να μας δείξει, περίγραμμα αποτύπωσης, σύστασης και Ο.Α, στο ίδιο σχέδιο προκειμένου να γίνει κατανοητό το ερώτημά σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.