Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θερμοστάτης για ενδοδαπεδια με αντλία


giabritsos

Recommended Posts

Ναι ότι έχει ραγίσει είναι σε εσωτερικό τοίχο .η περιμετρική ταινία υπαρχει παντού ήμουν πάντα παρόν σε ότι και αν έκαναν .κοπηκε συριζα με το πλακάκι .στα σοβατεπιά από κάτω μπήκε παντού σιλικόνη εκτός από τις γωνιές όπου ενώνονται μεταξύ τους .επισης κάτι άλλο που σκέφτηκα είναι μήπως βάζοντας κόλλα στα σοβατεπιά έμπαινε πολύ κόλλα και έπεφτε πάνω στην περιμετρική ταινία δηλαδή εκεί που το πλακάκι δαπέδου ενώνεται με το σοβατεπιά .δηλαδη αν έγιναν ένα σώμα και η σιλικόνη μπήκε τζάμπα .εδω και μια φωτό του συλλέκτη .43b73d1a67f0647386ff0bf1263c0d06.jpg

Μεθαύριο γυρνάει ο Μηχανικος στο γραφείο και οι τεχνίτες που κάνανε το έργο και θα τους φωνάξω να τα δούνε .αν και τώρα ότι έγινε έγινε πατώματα δεν ξηλώνω .οτι παρέμβαση μπορεί να γίνει είναι στα σοβατεπιά και στα σημεία από κάτω τους .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτοψία και επικοινωνία με τον μηχανικό και την εταιρία της ενδοδαπεδιας μου είπανε ότι το φαινόμενο το έχουν ξαναδεί σε περιοτωσεις που δεν στέγνωσε καλά η τσιμεντόκονια.και λογικό τώρα που το σκέφτομαι γιατί μου ραγισαν μόνο της Βόρειας πλευράς που το Μάρτιο που την έριξα δεν έβλεπε το σπίτι ήλιος καθόλου ενώ τη νότια που χτυπούσε ήλιος δεν έπαθαν τίποτα .παρολο που την αφήσαμε ένα μήνα και άλλες 6 μέρες καναμε τεχνιτη ξήρανση .αλλα ο χειμώνας ήταν δύσκολος φέτος ίσως ήθελε δυο μήνες .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτοψία και επικοινωνία με τον μηχανικό και την εταιρία της ενδοδαπεδιας μου είπανε ότι το φαινόμενο το έχουν ξαναδεί σε περιοτωσεις που δεν στέγνωσε καλά η τσιμεντόκονια.και λογικό τώρα που το σκέφτομαι γιατί μου ραγισαν μόνο της Βόρειας πλευράς που το Μάρτιο που την έριξα δεν έβλεπε το σπίτι ήλιος καθόλου ενώ τη νότια που χτυπούσε ήλιος δεν έπαθαν τίποτα .παρολο που την αφήσαμε ένα μήνα και άλλες 6 μέρες καναμε τεχνιτη ξήρανση .αλλα ο χειμώνας ήταν δύσκολος φέτος ίσως ήθελε δυο μήνες .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Φωνάζω, γράφω, βρίζω κλπ αλλα μυαλό δεν βάζετε. Αν τα κονιάματα δεν έχουν πιστοποίηση ωρίμανσης να μην τα βάζετε. "Τεχνητή ξήρανση" γίνετε μόνο με ψύξη και ειδικούς απορροφητήρες.

 

Όσοι κάνουν τέτοια πράγματα ...βοηθοί ορυζοπαραγωγού στο Μπαγκλαντές με 1/2 δολάριο την ημέρα.

Edited by Ροδοπουλος
Link to comment
Share on other sites

Φωνάζω, γράφω, βρίζω κλπ αλλα μυαλό δεν βάζετε. Αν τα κονιάματα δεν έχουν πιστοποίηση ωρίμανσης να μην τα βάζετε. "Τεχνητή ξήρανση" γίνετε μόνο με ψύξη και ειδικούς απορροφητήρες.

 

Όσοι κάνουν τέτοια πράγματα ...βοηθοί ορυζοπαραγωγού στο Μπαγκλαντές με 1/2 δολάριο την ημέρα.

Τι να πω δεν θα φέρω αντίλογο ..το μόνο που θα πω είναι μακαρι να μην έγινε πιο χοντρή ζημιά .τα σοβατεπιά θα τα ξαναπεράσω μετά την περίοδο θέρμανσης της ενδοδαπεδιας προς την άνοιξη

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.