Μετάβαση στο περιεχόμενο

εργολαβικά διπλώματα


Kageo77_

Recommended Posts

Γειά σας ,

θέλω να ενημερωθώ για τις κατηγορίες εργολαβικών διπλωμάτων ποιο είναι το εν ισχύ Θεσμικο πλαίσιο. Ουσιαστικά τι κατηγορίες διπλωμάτων ή/και πιστοποιητικών(ισοδύναμα αυτών) πρέπει να διαθέτει κάποιος  για εκτέλεση έργων Οικοδομικής , Υδραυλικών και Πρασίνου όσον αφορά στην διαχείριση της ποιότητας, περιβαλλοντικής διαχείρισης, υγείας και ασφάλειας στην εργασία;; Το Υπουργείο ποιά εργολαβικά διπλώματα πιστοποιεί και ποιά από αυτά καλύπτουν απαιτήσεις και προδιαγραφές προτύπων όπως το ISO 9001 : 2008 ??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ . Μία πρώτη άποψη μου υποδεικνύει πως η οποιαδήποτε πιστοποίηση απο κάποιον Φορέα (Διεθνή ή Ελληνικό ) δεν αντικαθιστά ή δεν ισοδυναμεί σε καμία περίπτωση με το εργολαβικό πτυχίο και με το βαθμό εμπειρίας που αυτό συνοδεύεται .

Link to comment
Share on other sites

Την ερώτηση την εθεσε Πολ Μηχανικος για ένα έργο...Εγω απλά ελέγχω δεν έχω τέτοιο πτυχίο μόνο κάποιες γνώσεις και διάβασμα

Link to comment
Share on other sites

Kageo77

Ακατανοητη η απαντηση σου.Για μενα τουλαχιστον.Αν την κανεις πιο συγκεκριμμενη κατι θα βγει....

Edited by KF
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν επιτρέπεται;;Αφου την έθεσε Μηχανικός την ερώτηση...Εννοείται πως δεν μπορώ να εκθέσω περισσότερα. Τώρα σε γνώσεις μπορεί να υπερτερω και να καταλαβαίνω αρκετά αλλά θα ήθελα και απαντήσεις πλην Υπεχωδε αλλά από ειδικούς

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να πω περισσότερα. Κατάλαβα κάποια πράγματα μόνος μου , βρήκα κάποια που αφορούν τα επίπεδα εμπειρίας απλά ηθελα το θεσμικό πλαίσιο Νομοθεσία και αν αυτό εμπλέκει πιστοποιήσεις ποιότητας φορέων με επίπεδα εμπειρίας και διπλωμάτων _ πτυχίων

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.