Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καρτ-πίστα αυτοκινήτων


Recommended Posts

Καλημέρα

έχει κανείς υπόψιν του τι χρειάζεται για τη λειτουργία κάρτ δηλ πίστα αυτοκινήτων σε περιοχή εκτός σχεδίου?

Χρειάζεται άδεια από την πολεοδομία?Χρειάζεται κάποιες ειδικές εγκρίσεις?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι ευχαριστώ πολύ.Θα κοιτάξω ότι μου είπατε σχετικά.Όσον αφορα τη λειτουργία τους και εγώ αυτό ξέρω ότι εγκρίνεται από τον αρμόδιο δήμο γιατί βρήκα 2 sites από δήμους με ένα κατεβατό δικαιολογητικά.Το παράδοξο είναι ότι ο πελάτης μου υποστηρίζει διακαώς ότι ο Δήμος δε του ζητάει τπτ και ότι θα το εγκρίνει έτσι...εμένα μου ζητάει να του εκδόσω μια άδεια για ένα τοίχο αντιστήριξης για να διαμορφώσει την είσοδο.Εντωμεταξύ το οικόπεδο βλέπει σε παράδρομο της Εθνικής και είμαι σχεδόν σίγουρη ότι θέλει κυκλοφοριακή σύνδεση αφού θεωρείται χώρος ψυχαγωγίας και αυτός επιμένει ότι δε του ζητάνε κάτι τέτοιο από το Δήμο.Του ζητάω τη λίστα με τα δικαιολογητικά από το Δήμο και κάνει τον κινέζο.Εγώ θα του πω ότι αναλαμβάνει αυτός την ευθύνη αμά δε του δίνουν την άδεια μετά.Έχετε καμμια ιδέα πως αλλιώς να το χειριστώ?

Link to comment
Share on other sites

ε, αφου εσυ του τα εξηγησες κι αυτος δε θελει να καταλαβει, κατεθεσε αδεια για τον τοιχο αντιστηρηξης και ευχησου του καλη τυχη....α, και πληρωσου πριν καταθεσεις φακελλο

 

:smile:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.