Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σπατουλαρισμα εσωτερικου χωρου. Ποιοτικος Ελεγχος


kostasandreopoulos

Recommended Posts

Καλησπερα

 

Εχω φτασει στο υπο ανακαινηση διαμερισμα μου στην φαση σπατουλαρισματος βαψιματος. Αυτο γινεται δυο χερια παρετινη μετα ασταρωμα και τελικο βαψιμο δυο χερια.

 

Επειδη δεν εχω εμπειρια και προσπαθω να καταλαβω κατα ποσο  κανει καλη δουλεια ωστε οι τελικες επιφανειες να ειναι κατα το κοινος λεγομενο χαρτι για βαψιμο αν καποιος φιλος   μπορει να μας πει πως ελεγχουμε την προοδο και την ποιοτητα του σπατουλαρισματος ωστε οι τελικες επιφανειες να ειναι οπως πρεπει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Βρασε λιγα μακαρονια στην κατσαρολα και πετα τα στον τοιχο.....αν ειναι καλο το σπατουλαρισμα, το μακαρονι πρεπει να γλιστρησει και να μην κολλησει στον τοιχο...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Βρασε λιγα μακαρονια στην κατσαρολα και πετα τα στον τοιχο.....αν ειναι καλο το σπατουλαρισμα, το μακαρονι πρεπει να γλιστρησει και να μην κολλησει στον τοιχο...

Μισκο να ειναι μαστορα ?

Link to comment
Share on other sites

Ο "πρακτικος' τροπος ειναι αυτος που σου εγραψε ο συναδελφος

Ο επιστημονικος ειναι αυτος .Αλλα θα χρειαστεις εμπειρο μηχανικο για την εφαρμογη του.

http://www.sate.gr/html/pdfDocuments/03-10-02-00.pdf

 

Και βεβαια τεχνιτη και οχι "τεχνιτη"

Edited by KF
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.