Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αποτίμηση κόστους επισκευής εξωστών


teirecias

Recommended Posts

@ BAS Σας ευχαριστω για την απαντηση.

Επειδη ειχα υπ' οψιν μου ολα οσα μου αναφερατε, στην περιγραφη που εδωσα για την online προσφορα περιεγραψα οτι υπαρχουν 10 βαρια κατεστραμενα εως "μισογκρεμισμενα"  μπαλκονια προκειμενου να δω ποσο ψηλα θα μπορουσε να φτασει το κοστος της επισκευης. 

Για να σας δωσω να καταλαβετε επισκευαστηκαν περιπου 7-8 μπαλκονια με ελαφρυ στοκαρισμα και βαψιμο.

Εαν αυτη η επισκευη μπορει να φτασει το υψος των 6000 Ευρω (χωρις νομιμα παραστατικα), απλα σηκωνω τα χερια ψηλα.

Link to comment
Share on other sites

Να τονίσω και εγώ με την σειρά μου οτι προσφορά για επισκευή από ιντερνετ ή με απλό οπτικό έλεγχο δεν γίνεται να δωθεί, εκτός και αν ήδη υπάρχει μελέτη (διάγνωσης & εφαρμογής) μηχανικού με λεπτομερή καταγραφή του τι και πως επισκευάζεται.

Ως προς τα υπόλοιπα λογικά δικηγόρο πρέπει να συμβουλευτείτε. Επίσης λογικά το φορολογικό παράπτωμα της μη έκδοσης παραστατικών βαρύνει το σύνολο των ιδιοκτητών και οχι μόνο την διαχείριση.

Edited by Charkiolakis Kostas
Link to comment
Share on other sites

το φορολογικό παράπτωμα της μη έκδοσης παραστατικών βαρύνει το σύνολο των ιδιοκτητών και οχι μόνο την διαχείριση.

Συμφωνω !

Γι' αυτο ως νεος ιδιοκτητης στην πολυκατοικια ζητησα μια λιστα απο νομιμα παραστατικα και "εισπραξα" ακομα και σωματικη βια.

 

Επανερχομενος στο αρχικο μου ερωτημα (προς παντα, ενδεχομενως, γνωριζοντα), πως μπορω να ερθω σ' επαφη με ορκωτο εκτιμητη ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.