Μετάβαση στο περιεχόμενο

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

Σχετικα με την εγκυκλιο για τον  μειωτικο συντελεστη των ισογειων αποθηκων εχουμε καποια ενημερωση?Προσωπικα, εσεις 

οταν εχετε τετοια περιπτωση την προχωρατε με 0.5 ή την παγωνετε και αναμενετε την εγκυκλιο?

Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν, sakelsakel said:

Σχετικα με την εγκυκλιο για τον  μειωτικο συντελεστη των ισογειων αποθηκων εχουμε καποια ενημερωση?Προσωπικα, εσεις 

οταν εχετε τετοια περιπτωση την προχωρατε με 0.5 ή την παγωνετε και αναμενετε την εγκυκλιο?

εξελιξη καμία. Προσωπικά παγώνω και αναμένω. Διότι δεν εχω καμία εμπιστοσύνη ότι θα βγεί ποτέ αυτή η εκπτωση. Εχω δεί πολλά

και προκειμένου να εκτεθω αναμένω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,πως ανεβαζω τις ΥΔ-ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ,αν προκειται για 3 συνιδιοκτητες ακινητου με 33,33% εκαστος?

Ανεβασα του ενος και μετα με παει στο 2ο δικαιολογητικο

και κατι ακομα,πρεπει η αναθεση να ειναι ΥΔ η αρκει ενα παρομοιο εντυπο με αυτο των αδειων,υπογεγραμμενο με γνησιο της υπογραφης?

Edited by nikosantonakas
Link to comment
Share on other sites

Νίκος επιλέγεις από αριστερά ξανά το πεδίο της ανάθεσης και σε αφήνει να ανεβάσεις όσα αρχεία θες στο συγκεκριμένο πεδίο.

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΗ καλημερα το προσπαθησα....θα το ξανακοιταξω,για το δευτερο ερωτημα ,χρειαζεται η αναθεση να ειναι ΥΔ,διοτι στα downloads υπαρχουν μονο ΥΔ?

ΟΚ το ειδα ,τοξαναεμφανιζει στο τελος των δικαιολογητικων για να ανεβασω κ δευτερη αναθεση,ευχαριστω

Edited by nikosantonakas
Link to comment
Share on other sites

Σε υπαγωγή που έκανα σχεδόν με την έναρξη του Ν4495 τώρα λήγει το εξάμηνο για το ανέβασμα των αρχείων. Εχω ανεβάσει τα πάντα πλην της αμοιβής μου και της ΜΣΕ που απαιτείται. Να κόψω ΑΠΥ χωρίς να έχω εξοφληθεί;;; Υποτίθεται ότι θα παγώσει το σύστημα των αρχείων εκτός από το κουτάκι της ΜΣΕ;;; Ο πελάτης πληρώνει με δόσεις και αργεί πολύ να πιάσει το 30% για να κάνω οριστική.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ... με πληρώνει με το σύστημα της σταγόνας ... 

Το θέμα μου είναι πως θα συμπεριφερθεί το σύστημα στο τέλος του εξαμήνου της κάθε δήλωσης

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να ενημερώσεις τον πελάτη ότι ήρθε η ώρα να πληρώσει, διότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έρθουν επιπρόσθετα βάρη !!! :grin:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.