Μετάβαση στο περιεχόμενο

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

Αν είχε ΟΑ  ξέρω σίγουρα ότι θα έπαιρνε μειωτικο 50%. Και παλαιότητα 1997 γιατί τότε αποδεικνύεται η αλλαγή από ΒΧ σε ΚΧ και ξεμπαζωμα

Το ότι είναι χωρίς ΟΑ με μπερδεύει ο νόμος

Largy ta 50tm ήταν  σε υπόγεια στάθμη , το '97 ξεμπαζωσαι και το αυθαιρετακι έγινε διώροφο

 

Edited by matadorosfp
Link to comment
Share on other sites

(από μεταφορά. Pavlos33)

Μπορεί να γίνει διόρθωση των συντεταγμένων του αυθαίρετου αν είναι εντελώς λάθος, όταν έχει γίνει οριστική υπαγωγή του αυθαίρετου στο Ν.4495/2017 στην φάση πρίν γίνει ολοκλήρωση της δήλωσης από τον μηχανικό με φόρτωση όλων των απαραίτητων συνημμένων αρχείων (σχεδια κ.λ.π.) ;

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

μηχανικός ο οποίος έχει συνταξιοδοτηθεί αλλά διατηρεί τους κωδικούς του στο τεε και έχει πλήρη χρήση της εφαρμογής, έχει δικαίωμα να μεταφέρει δήλωση του 4014 στον 4495 ώστε να μειωθεί το πρόστιμο του πελάτη;

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ μπορεί να είναι συνταξιούχος από το ΤΣΜΕΔΕ και να έχει δικαίωμα να μπαίνει στην πλατφόρμα, θα βρει μπελά, ούτε καν αρχεία δεν επιτρέπεται να ανεβάσει. Το ξέρω από συνάδελφο που συνταξιοδοτήθηκε.  

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, Ευαγγελία Φλώρου said:

ΔΕΝ μπορεί να είναι συνταξιούχος από το ΤΣΜΕΔΕ και να έχει δικαίωμα να μπαίνει στην πλατφόρμα, θα βρει μπελά, ούτε καν αρχεία δεν επιτρέπεται να ανεβάσει. Το ξέρω από συνάδελφο που συνταξιοδοτήθηκε.  

παραίτηση μπορει; ωστε να αναλάβει τη δήλωση άλλος; ή ουτε καν να μπαίνει στο σύστημα δεν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να υποβάλω  δήλωση από  αρχική υποβολή σε υπαγωγή, από μεταφορά 4178 σε 4495  και συνεχώς μου βγάζει το εξής μήνυμα:

Η δήλωση δεν πληροί τα παρακάτω κριτήρια και δεν μπορεί να υποβληθεί:- ΦΚ: Πρέπει να συμπληρωθεί το πεδίο "Κατηγορία" σε δήλωση με παραβάσεις.

Σημειώνω ότι, είτε βάλω παραβάσεις  με κατηγορία εννοείται, είτε όχι (σε κανένα φύλλο καταγραφής) το ίδιο μήνυμα επιμένει, έχει κανείς εμπειρία επί τούτου?  

 

Link to comment
Share on other sites

Εχψ δήλωση 4495 με υπαγωγη 05/04. Η δήλωση ειναι σε κατάσταση υπαγωγής και εχω ανεβάσει τα πάντα απο αρχεία. Θεωρειται οτι θα πρεπει να παει εωα 05/10 σε οριστική-περαίωση ή αρκεί να εχουν υποβληθεί τα αρχεία. Γενικά δηλωσεις οσο μπορώ τις κρατώ σε υπαγωγή για διάφορους λογους. Ανθρωποι είμαστε, ολο και κατι μπορει να ξεφύγει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.