Μετάβαση στο περιεχόμενο

[N. 4495/17] Πληροφοριακό σύστημα δηλώσεων του Ν. 4495/17


Recommended Posts

στοιχεια ιδιοκτητη

θα ειναι η επωνυμια της εταιριας

[αν σου ζηταει οπωσδήποτε...ονομα πατρος και μητρος...βαλε απο τρεις τελειες  σε καθε κελι..]

 Γνωμη μου ειναι οτι -  τυπικά-   αυτη η δηλωση τακτοποίησης δεν προβλεπεται στις διαχειριστικες πραξεις που εχει δικαιωμα να υπογραφει ο "διαχειριστης" στο ονομα της ΕΠΕ.

Αρα θα υπογραψουν και οι δυο σαν διαχειριστες

εκτος αν υπαρχει εξουσιοδοτηση προς τον εναν με πρακτικο της ΓΣ.

Ολα αυτα τα ανεβαζεις αργοτερα


 

 

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2020 at 9:42 ΜΜ, gio said:

Μη βαζεις το θερμοκηπιο ως παραβαση. Σημερα μπορει να ειναι αυριο να μην ειναι ουτε καν στην ιδια θεση. προχειρη κατασκευη ειναι.

 

On 3/6/2020 at 10:26 ΜΜ, dimitris GM said:

σωστα..

έχει θέματα με γείτονα δικαστήρια κλπ και φοβάμαι να μην το βάλω..

Επίσης, -άλλη περίπτωση- ντουλάπα απο γυψοσανίδα στη βεράντα να τη βάλω με αναλυτικό ή καθόλου? Εχει ύψος 3 μ και διαστάσεις 0,90μ*0,90μ με ράφια, δε χωράει άνθρωπος να μπει

Edited by LESS
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, LESS said:

 

έχει θέματα με γείτονα δικαστήρια κλπ και φοβάμαι να μην το βάλω..

Επίσης, -άλλη περίπτωση- ντουλάπα απο γυψοσανίδα στη βεράντα να τη βάλω με αναλυτικό ή καθόλου? Εχει ύψος 3 μ και διαστάσεις 0,90μ*0,90μ με ράφια, δε χωράει άνθρωπος να μπει

Ε όχι...θα του καταγγείλει και την ντουλάπα?

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ChristinaK said:

Ε όχι...θα του καταγγείλει και την ντουλάπα?

Σωστά μην φτάνουμε στα άκρα   ,Αν υπολογίζουμε και την ντουλάπα για αυθαίρετο ζητώ που καήκαμε. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Στα σωστά που ανέφερε ο Δημήτρης συμπληρώνω: όπου ζητάει στοιχεία ιδιοκτήτη συμπληρώνεις τα στοιχεία της εταιρίας (επωνυμία/ ΑΦΜ). Την υπέυθυνη δήλωση και εξουσιοδότηση που χρειάζεσαι την υπογράφει ο νόμιμος εκπρόσωπος της εταιρίας (οι και οι 2 ότι απαιτείται σύμφωνα με το καταστατικό) ο οποίος γράφει στο κείμενο "Εγώ ο τάδε, ενεργώντας ως νόμιμος εκπρόσωπος της εταιρίας ΑΑΑ που είναι ιδιοκτήτρια του ακινήτου..."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σε τριώροφη πολυκατοικία με οροφοδιαμερίσματα, ο κάθε ένοικος έχει φτιάξει από μια μικρή αυθαίρετη αποθήκη στη πιλοτη, με μέσο ύψος 2,80μ.

Τώρα θέλουν να τις τακτοποιήσουν και προφανώς πάνε με μειωτικό συντελεστή 50% εφόσον στο σύνολο τους και οι 3 μαζί δεν υπερβαίνουν τα 50 τ.μ.

Η απορία μου είναι σχετικά με το ποσοστό υπέρβαση δόμησης θα βάλουμε το μέγιστο (>200%) καθότι οι αποθήκες δεν έχουν χιλιοστά?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγώ Pavlos αλλα εχουν υπαρξει πολλές φορές συζητήσεις και γνωμες κατά τις οποιες αναφερεται οτι δεν εχει ποσοστα και ολογος αυθαιρετα με επιτρεπομενα ειναι απειρο οποτε βαζουμε το μεγαλυτερο συντ.και έχω μπερδευτεί σε παρόμοιες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς "αποδεικτικό παλαιότητας" αυθαιρεσιών θα χρησιμοποιηθεί;

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.