Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με κουφώματα: μικρές κεχρωσμένες διαρροές εντός διπλών τζαμιών


Recommended Posts

Κε. Ροδόπουλε, ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σας. Τα κουφώματα δεν έχουν CE για ETAG 002. Σε κατ΄ ιδίαν συνάντηση που είχα με τον μάστορα, και αφού δεν ήταν διατεθειμένος να μου παρέχει καμία γραπτή εγγύηση για την τοποθέτηση, "δεσμεύτηκε" προφορικά το ερχόμενο καλοκαίρι αν οι διαρροές αυξηθούν και μεγαλώσουν, να τα αντικαταστήσει τσάμπα. Λέμε τώρα. Επισημαίνω πάντως ότι υγρασία εντός και επί των κουφωμάτων δεν έχω δει. Θα παίρνω μετρήσεις των διαρροών τακτικά και ελπίζω να μην χρειαστούν αλλαγή τα κουφώματα, παρόλο που η εικόνα τους είναι ήδη άσχημη. Παθαίνουμε και μαθαίνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κε. Ροδόπουλε, ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σας. Τα κουφώματα δεν έχουν CE για ETAG 002. Σε κατ΄ ιδίαν συνάντηση που είχα με τον μάστορα, και αφού δεν ήταν διατεθειμένος να μου παρέχει καμία γραπτή εγγύηση για την τοποθέτηση, "δεσμεύτηκε" προφορικά το ερχόμενο καλοκαίρι αν οι διαρροές αυξηθούν και μεγαλώσουν, να τα αντικαταστήσει τσάμπα. Λέμε τώρα. Επισημαίνω πάντως ότι υγρασία εντός και επί των κουφωμάτων δεν έχω δει. Θα παίρνω μετρήσεις των διαρροών τακτικά και ελπίζω να μην χρειαστούν αλλαγή τα κουφώματα, παρόλο που η εικόνα τους είναι ήδη άσχημη. Παθαίνουμε και μαθαίνουμε.

 

για τον λόγο αυτό φτιάχνουμε τις προδιαγραφές ....για να μειώσουμε το "Παθαίνουμε και μαθαίνουμε".

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.