Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νομιμοποίηση αποθήκης ως προς τις όψεις


Recommended Posts

Εχεις δικιο ΚΑΝΑ για τα παραλογα των νομων και τον τροπο που καποιοι τον αντιμετωπιζουν..

Σε δικια μου αντιστοιχη περιπτωση για αδεια μικρης κλιμακας σε κτιριο του 70κατι (τις γνωστες αδειες της δικτατοριας), δεχτηκε να την βγαλει με το τοτε τοπογραφικο και φωτογραφιες συν τα νεα σχεδια, γιατι πολυ απλα στο οικημα ειχαν ανοιξει μια δευτερη πισω πορτα που στην κατοψη της αδειας δεν υπηρχε.. Λογικα σκεπτομενος ο υπαλληλος συμφωνησε να "εξαφανισουμε" την αρχικη κατοψη..

 

Παντως οι προτασεις σου ειναι σωστες..

Link to comment
Share on other sites

Στην αποθήκη αυτή , η ερυθρά έχει ανέβει (όπως προβλέπονταν εξάλλου) κατά 1.20. Το κτίριο είχε μελετηθεί 1.20 πάνω απο την τότε ερυθρά (μπαζομένο, χωρίς υπόγειο) και μετά την μεταβολή της ερυθράς, ήρθε ακριβώς ένα με τον δρόμο

Ελπίζω ο υπάλληλος της πολεοδομίας, απλά να παρανόησε και να είδε τις φώτογραφίες να δείχνουν το κτήριο ένα με τον δρόμο, και τις όψεις τις παλιές 1.20 πάνω και γιαυτό να έγραψε αυτό σαν παρατήρηση.

 

Έχω σκάσει να ψάχνω την νομοθεσία, και πουθενά δεν χαρακτηρίζει τις ασυμφωνίες στην όψη, αυθαίρετες κατασκευές που χρίζουν κατεδάφισης.

 

Συνάδελφε έχω ακριβώς ίδια περίπτωση...Αν έχεις νεότερα σε παρακαλώ, κανε μας μια ενημέρωση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.