Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αυθαιρεσία βεράντας


iliampa

Recommended Posts

καλησπερα. εχω ενα διωροφο σπιτι το οποιο το ισογειο ειναι ετοιμο σπιτι και στο οποιο μενουν οι γονεις μου και ο δευτερος οροφος ειναι νεοχτιστος δηλαδη εχει μονο μπετα, τουβλα και σκεπη. επειδη οπως ολα τα σπιτια εχει καποιες παρανομιες θελω να το κανω νομιμο και μετα να γραψω τον πανω οροφο στα παιδια μου. το προβλημα ειναι οτι στο ισογειο η βεραντα του σπιτιου ειναι 1 μετρο και πλεον εντος του δρομου συμφωνα με την μελετη του τοπογραφου. ο μηχανικος μου λεει οτι μπορει να μου βγαλει την αδεια για τις υπολοιπες αυθαιρεσιες και οτι θα μπορεσω να κανω μεταβιβαση του επανω οροφου στα παιδια μου αλλα δεν θα μπορεσω να παρω ρευμα απο την δεη, και ο μονος τροπος ειναι να γκρεμισω την βεραντα. δεν υπαρχει αλλος τροπος νομιμοποιησης? εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο? ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

σωστά σας λεει ο μηχανικός σας, εφόσον η βεράντα βρίσκεται σε κοινόχρηστο χώρο (δρόμο) θα πρέπει να γκρεμιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.