Μετάβαση στο περιεχόμενο

Όροι δόμησης σε περιοχή natura εκτος σχεδίου


Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα. Λέγομαι Μιχάλης και είμαι κάτοικος εξωτερικού. Παιδιά, παζαρεύω εδώ και καιρό μια έκταση 15 στρεμάτων σε νησί που φτάνει μέχρι την παραλία και ο μεσίτης με πληροφόρησε ότι η περιοχή έχει ανακηρυχτεί Νατούρα και για αυτό δε χτίζεται. Με μια έρευνα που έκανα εδώ και κάποιες εβδομάδες στο ίντερνετ έχω δει ότι μπορεί να χτιστεί σύμφωνα με συγκεκριμένους όρους (π.χ. ένας όροφος, κατάλληλα δομικά υλικά κλπ). Θα ήθελα να κάνω μια τουριστική επένδυση με διαμόρφωση χώρου κλπ. Θα μπορούσατε να μου δώσετε τα φώτα σας; χτίζονται όλοι οι νατούρα άνω των 4 στρεμάτων; διαμόρφωση χώρο γίνεται; (π.χ. διαμόρφωση αιγειαλού και δημιουργία χώρου εκδηλώσεων); Ο μεσίτης επιμένει οτι με το υπάρχων καθεστώς δε μπορέι να γίνει οποια΄δηποτε δόμηση. Εν τέλει αξίζει να το κυνηγήσω ή όχι; Αν κάποιος γνωρίζει και μπορώ να επικοινωνήσω τηλεφωνικά μαζί του, θα χαρώ να μου δώσετε το τηλέφωνο

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας

Μιχάλης

 

 

Link to comment
Share on other sites

θα διαβασεις τα ποστς της προηγουμενης σελιδας,

που αναφερονται στην οικοδομησιμοτητα,

αλλά,

και θα μιλησεις με τον μηχανικο σου,  αυτος θα υπογραψει το αρτιο και οικοδομησιμο και θα ελεγξει τις επιτρεπομενες χρησεις

μια και μπορει να υπαρχουν "ειδικες απαγορευσεις" .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.