Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,  μου ζητήθηκε να συντάξω ΔΓΜ για 11 όμορα καεκ, απο τα οποια τα 5 ανήκουν στον πελάτη και απο τα υπόλοιπα ζητάει τμήματα (ανηκουν στο Ελληνικό Δημόσιο και σε ιδιώτες. 

Η ερώτηση μου είναι, το δγμ θα είναι για εγγραπτεα πράξη η για διόρθωση?

και ένα απο τα καεκ είναι μια τεράστια μερίδα με εμβαδό   2.295.247 τ.μ και απο αυτό το καεκ ζητάμε ενα τμήμα 1.177 τ.μ.,  και μέσα σε αυτό το καέκ έχει εκατοντάδες άλλα καεκ, εγώ θα πρέπει να δείχνω όλα αυτά τα καεκ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βάζουμε σε text τον αριθμό του Ο.Τ μας. π.χ ΟΤ 831. Και εννοείται ότι πρέπει να κατανοήσεις πλήρως τις οδηγίες και τις προδιαγραφές.

Edited by ethan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος, ποια διανυσματική (ή μη) πληροφορία επιβάλει στη web εφαρμογή του κτηματολογίου να προβάλει έναν ΚΑΕΚ στη σελίδα "Επιλογη των ΚΑΕΚ που αφορουν το διαγραμμα"΄; Δεν μου εμφανίζει ένα σε ΔΓΜ ενώ και το αντίστοιχο polyline PST_KAEK υπάρχει και περιέχει polyline AREA_A και είναι μέσα σε polyline DGM_PROP_FINAL (το μόνο που δεν είναι: όμορο της polyline TOPO_PROP).

Edited by gktpgeue
Link to comment
Share on other sites

το topo prop δεν θίγει τον ΚΑΕΚ που δεν σου βγάζει, καλά κατάλαβα?? Νομίζω αυτή είναι η συνθήκη,να εμφανίζει όσα pst κάνει το topo_prop intersect με αυτά ή overlap ενδεχομένως... δοκίμασε να πειράξεις το topo_prop ώστε να υπερκαλύπτει το pst που δεν σου εμφανίζει ώστε να δεις αν θα στο εμφανίσει.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημέρα. Γνωρίζει κάποιος την αντιμετώπιση στο μήνυμα:

  • Τα περιμετρικά όρια των παρακάτω επιπέδων δεν ταυτίζονται με τα περιμετρικά όρια του PST_KAEK:
    • •   Layer DGM_PROP_FINAL
    • Μπορεί το αρχικό όριο του κτηματολογίου, να ταυτίζεται με το νέο τελικό;;; - Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, maroudas said:

Συνάδελφοι καλημέρα. Γνωρίζει κάποιος την αντιμετώπιση στο μήνυμα:

  • Τα περιμετρικά όρια των παρακάτω επιπέδων δεν ταυτίζονται με τα περιμετρικά όρια του PST_KAEK:
    • •   Layer DGM_PROP_FINAL
    • Μπορεί το αρχικό όριο του κτηματολογίου, να ταυτίζεται με το νέο τελικό;;; - Ευχαριστώ.

Το συγκεκριμένο ερώτημα έχει χιλιοαπαντηθεί μέσα στο συγκεκριμένο thread:

Η απάντηση είναι η εξής: Τα εξωτερικά (περιμετρικά) όρια όλων των PST_KAEK που έχεις στο διάγραμμα θα πρέπει να ταυτίζονται με τα εξωτερικά όρια όλων των DGM_PROP_FINAL. 

Απλοποιημένα δηλ το συνολικό εμβαδόν όλων των PST_KAEK που υπάρχουν μέσα στο διάγραμμά σου θα πρέπει να ισούται με το συνολικό εμβαδόν όλων των DGM_PROP_FINAL.

Μπορεί το αρχικό όριο του κτηματολογίου, να ταυτίζεται με το νέο τελικό;;;

Προσοχή: Μην το συγχέεις με τα εσωτερικά όρια!!!

Edited by angusmacgyver
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, angusmacgyver said:

Απλοποιημένα δηλ το συνολικό εμβαδόν όλων των PST_KAEK που υπάρχουν μέσα στο διάγραμμά σου θα πρέπει να ισούται με το συνολικό εμβαδόν όλων των DGM_PROP_FINAL.

Προσοχή: Μην το συγχέεις με τα εσωτερικά όρια!!!

Θερμά σ' ευχαριστώ συνάδελφε @angusmacgyver.  Ουσιαστικός, περιεκτικός.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα συναδερφοι
αν μπορει καποιος να βοηθησει γιατι παιδευομαι εδω και 3 μερες το εχω σχεδιασει και ξανασχεδιασει πανω απο 50 φορες και δεν εβγαλα ακρη
μου βγαζει αυτο το μηνυμα
image.png.84e0fd84c368ddd1ed4e137194f97bae.png

ειναι οικισμος προ του 23 

Drawing1.dxf

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.