Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Το πρόβλημα εμφανίστηκε πρόσφατα.

Περιορίστε το όνομα του αρχείου (dxf-zip) σε 15 χαρακτήρες και θα το περάσει. Το γράφει κιόλας στο μήνυμα που πετάει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καταρχάς ευχαριστώ που απαντάς. Κατα δευτερον, εννοείται πως εχω κάνει οτι αναφέρουν οι προδιαγραφές πρωτα και μετα πόσταρα. Σέβομαι τον χρόνο οσων απαντάτε, εχω δοκιμάσει τα παντα  που αναφέρονται και μετα ανέβασα ποστ

 

edit:Mολις τώρα, κατάφερα να ανέβασω 2 στυνεχόμενα, κάνοντας f το zip αρχειο και f_signed το τοπογραφικό. 'Εκανα τη δουλεια μου μεν, τυχαία δε. Ελπίζω να ομαλοποιηθεί η κατάσταση και να μη έχουμε τετοιου είδους αναχρονιστικά προβλήματα

Edited by Gousgounis
Προστέθηκε ο τονισμός απο τον χρήστη
Link to comment
Share on other sites

Tα αρχεία γίνονται αποδεκτά, κάνω εντοπισμό, συμπληρώνω τα στοιχεία άλλα όταν κάνω υποβολή βγάζει μήνυμα σφάλματος

 

 

Screenshot2024-10-10155637.jpg.e7ede70e30d68ae6474801f70c1e832e.jpg

_________________________________________________________________________________________

 

Screenshot 2024-10-10 155543.jpg

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2024 at 3:58 ΜΜ, Paul_Mix said:

Tα αρχεία γίνονται αποδεκτά, κάνω εντοπισμό, συμπληρώνω τα στοιχεία άλλα όταν κάνω υποβολή βγάζει μήνυμα σφάλματος

Συχνά μου το κάνει και εμένα (σε άλλο στάδιο βεβαίως). Τότε είτε ανοίγω τον Opera μπας και κάνω δουλειά ή αν μου κάνει τα ίδια, καταλαβαίνω ότι το πρόβλημα το έχει το site και τότε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει κάποιο bug σήμερα; Μου βγάζει

"Λάθος ονομασία αρχείου.\r\nΓια την ονομασία των αρχείων πρέπει να χρησιμοποιείτε: \r\n-Λατινικούς χαρακτήρες (Κεφαλαίους και πεζούς)
\r\n-Αριθμούς(0-9) \r\n- «_» και «-» \r\nΤο μήκος του ονόματος μπορεί να είναι έως 15 χαρακτήρες χωρίς την επέκταση(.xxx) \r\n(βλ. κεφ. 4.3 τεύχους Τεχν. Προδιαγραφών)
"

(τα "\r\n" δικά τους), σε τυπικό όνομα τύπου "topo_latin_001.zip/pdf" (δεν είναι δγμ) (έχει διπλοτσεκαριστεί ότι είναι λατινικά) (το ίδιο και με παλιά αρχεία για τεστ που είχαν περάσει).

 

Wut. Τα πήγα στο desktop και δε περνούσαν από κει (μήπως και έφταιγε το path) και μετά πέρασαν αλλάζοντας τα ονόματα σε σκέτο "topo_001.*". Διπλοτσεκαρισμένο ότι το ενδιάμεσο ήταν λατικά (και ξαναγραμμένα με το χέρι ως λατικά).

Edited by gktpgeue
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι, πρόσφατα, (προ ημερών) η "Κτηματολόγιο" ενεργοποίησε τον έλεγχο στην ονοματοδοσία των αρχείων.

Συνέβη και σε μένα. Αρχεία που πριν 2 μήνες πέρασαν στο σύστημα, ξαφνικά προ ημερών δεν γινόντουσαν αποδεκτά. Διαπίστωσα ότι, στις προδιαγραφές που είχαν αναρτηθεί προ ετών, περιλαμβανόταν και η σχετική οδηγία για το όνομα των αρχείων (λατινικά, όριο στους χαρακτήρες κλπ). Οπότε πλέον πρέπει να τηρούμε και το συγκεκριμένο, και όλα καλά.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το θέμα είναι ότι το διπλοτσέκαρα και έκανα και χειροκίνητα ξανά γραφή των ονομάτων με το πληκτρολόγιο σε αγγλικά.

Αφού είναι νέο σύστημα ενδεχομένως να έχει bug μόνο σε συγκεκριμένα γράμματα αλλά δεν έκατσα να κάνω πολλά πειράματα.

Link to comment
Share on other sites

On 21/10/2024 at 4:02 ΜΜ, ntanos said:

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι, πρόσφατα, (προ ημερών) η "Κτηματολόγιο" ενεργοποίησε τον έλεγχο στην ονοματοδοσία των αρχείων.

Συνέβη και σε μένα. Αρχεία που πριν 2 μήνες πέρασαν στο σύστημα, ξαφνικά προ ημερών δεν γινόντουσαν αποδεκτά. Διαπίστωσα ότι, στις προδιαγραφές που είχαν αναρτηθεί προ ετών, περιλαμβανόταν και η σχετική οδηγία για το όνομα των αρχείων (λατινικά, όριο στους χαρακτήρες κλπ). Οπότε πλέον πρέπει να τηρούμε και το συγκεκριμένο, και όλα καλά.

Δεν γνώριζα αυτή την αλλαγή. Επηρεάζει τα παλιά αρχεία ή μόνο τα νέα αρχεία;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια περιπτωση διόρθωσης 9 διαδοχικών γεωτεμαχιων .
που περιλαμβάνει αλλαγές ορίων , συγχώνευση ΚΑΕΚ  και  αναγνώριση ιδιοκτητη.

Λόγω της πληθώρας με εξυπηρετεί να πάρω κτηματογραφικό διάγραμμα κατηγορίας 2.

Στο δικαστήριο είναι αποδεκτό η θέλει κατηγορίας 1 ?

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.