Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ΄οίκον ΙΙ- Πρόβλημα με εγγυητή..


Θεμης125

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!!

 Είναι το πρώτο μου θέμα στο φόρουμ και σας ευχαριστώ για την φιλοξενία!!

Ενώ έχουμε πάρει προέγκριση για το πρόγραμμα, έχουμε κολλήσει στον εγγυητή δυστυχώς,σήμερα έλαβα δεύτερη απορριπτική απάντηση..

Το ακίνητο είναι στο όνομα της πεθεράς μου με ατομικό εισόδημα 6000 ευρώ..

Το ΥΠΕΚΑ ζητά εγγυητή με συγγένεια ά βαθμού και να μην ξεπερνά τα 75 έτη στο τέλος της χρηματοδότησης..Βάζουμε την γυναίκα μου με εισόδημα 6500 ευρώ (κόρη της) επιλέγοντας την τράπεζα Πειραιώς..

Απορρίπτεται λόγω χαμηλού εισοδήματος μας λέει η αρμόδια υπάλληλος και μας συμβουλεύει να βάλουμε τον άντρα της με εισόδημα 12000 ο οποίος είναι ετών 71..

Επίσης μας είπε πως μπορώ κι εγώ (σαν γαμπρός) να μπω εγγυητής κι ότι δεν παίζει ρόλο η συγγένεια..

Σήμερα λαμβάνω δεύτερη απορριπτική απ την τράπεζα..

Τι στο καλό ζητάνε μπορείτε να μου πείτε;;

Στην Εθνική που ρώτησα εξ αρχής μου είπε η υπάλληλος κατηγορηματικά πως ζητά συγγένεια α΄ βαθμου..

Δεν ζητάμε υψηλού κόστους παρεμβάσεις..ουσιαστικά  μιλάμε για δάνειο 3.500-4000 ευρώ max..

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει πως να κινηθούμε για να μην χάσουμε το πράγραμμα...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα σας!

Τελικα ξεπεραστηκε το κολλημα με τον εγγυητη ολα καλα μεχρι εδω! Ο μηχανικος μας λεει τωρα περιμενουμε την τραπεζα να μας ειδοποιησει για υπογραφες συναψης δανειου κτλ..Ξερετε ποσο καιρο παιρνει; Εχουν περασει ηδη 2 βδομαδες και ειμαστε στην τραπεζα Αττικης!

Edited by Θεμης125
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.