Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επισκευές σε "εμφανές" beton


peter123

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Έχω κατοικία δύο ετών με περίπου 100μ2 εμφανές σκυρόδεμα, στην περιοχή του Γέρακα. Δυστυχώς το αποτέλεσμα δεν ήταν το αναμενόμενο (π.χ. έχουν πέσει σοβάδες) και επιθυμώ την επισκευή και αδιαβροχοποίηση των επιφανειών (κάποια σημεία με τάβλα) και θέλω να διατηρήσω κατά το δυνατόν το αποτέλεσμα του μπετού, χωρίς να βαφεί με χρώμα. Στην αγορά δεν έχω βρει κάποιο εξειδικευμένο συνεργείο.

Καθώς δεν είναι πολλές οι επιφάνειες, μπορείτε να με βοηθήσετε με τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω? (υλικά, εργασίες). 

Ευχαριστώ

IMG_2643.JPG

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, peter123 said:

Καλησπέρα,

Έχω κατοικία δύο ετών με περίπου 100μ2 εμφανές σκυρόδεμα, στην περιοχή του Γέρακα.....

...Στην αγορά δεν έχω βρει κάποιο εξειδικευμένο συνεργείο....

2 χρόνια άρα να υποθέσω έχετε και οικοδομική άδεια εν ισχυ ακόμα  και επιβλέποντα μηχανικό στο ακίνητο σας.

Μπας και θα πρέπει πριν αναζητάς κατασκευαστικές λύσεις εφαρμογής από το ιντερνέτ να μιλήσεις με τον Μηχανικό σου αντί σε συνεργεία και πιθανά αν ο ίδιος/α δεν έχει την ανάλογη εξειδίκευση να σου προτείνει συνεργάτη ή εξειδικευμένο τεχνικό γραφείο η Μηχανικό να αναλάβουν 

Link to comment
Share on other sites

Προκειται κυριως για αισθητικη αποκατασταση. Φυσικα και ρωτησα τον μηχανικο, αλλα απλως μου προτεινε να βρω ενα καλο συνεργειο. Η δε αδεια εχει κλεισει.

ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.