Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έκθεση Οικοδομή 2009


giannist

Recommended Posts

καλημερα giannist!!!

 

αξίζει ? έχει κατι νεο να μας παρουσιάσει ???

να πάω η θα συναντησω καταστάσεις παρακμής και ουισκάκηδες που τρωνε φιστικια ???χαχα

 

θελω να πω πως δυστηχως οι εκθεσεις τυπου καταστημα και εξοχικης κατοικιας δεν με καλυπτουν. εχω παρατηρησει οτι οι εκθεσεις στον ΟΛΠ ειναι πολυ καλες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια και φέτος...

 

Ουισκάκι, φυστικάκι, γραβατούλα αλλά και μίνι και τα Καγιέν απέξω ουρά...

 

Εντύπωση μου έκαναν οι πολλές εταιρείες με υδρομασάζ!!!!!!

 

Σκεφτόμουνα πόσες εταιρείες με υδρομασάζ θα είχε η έκθεση ΟΙΚΟΔΟΜΗ 1989 (για παράδειγμα) και μπορώ να πω ότι όντως έχουμε πάει μπροστά...

 

Α ρε αθάνατε νεοέλληνα...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εντύπωση μου έκαναν οι πολλές εταιρείες με υδρομασάζ!!!!!!

 

 

Οικοδομή δεν είπαμε ότι λέγεται η έκθεση? :P

Δηλαδή τι περιλαμβάνει σαν αντικείμενο γενικά? Δεν παρουσιάζονται πχ οικοδομικά υλικά?

Link to comment
Share on other sites

:?: μα αυτός δεν είναι ο στόχος;;;;

να πουλήσουν το προϊόν;;;;;;;;

 

το παράπονο που έχω είναι πως τα προϊόντα τα παρουσιάζουν πωλητές

χωρίς εξειδικευμένες γνώσεις για την εφαρμογή τους ή για τεχνικά χαρακτηριστικά τους

Link to comment
Share on other sites

Από οτι έχω καταλάβει μία φορά που πήγα (πέρυσι) , οι εκθέσεις αυτές απευθύνονται σε ιδιώτες που χτίζουν και σε εργολάβους και δευτερευόντως σε μηχανικούς.Γενικά αφορά άτομα που θέλουν να χτίσουν άμεσα και όχι κάποιον που πάει για βόλτα να δει τι γίνεται στην αγορά.

 

Εμένα πέρυσι με είχαν εντυπωσιάσει οι ανελκυστήρες!Είχαν κάνει φοβερή δουλειά για να τους παρουσιάσουν...

Link to comment
Share on other sites

:?: μα αυτός δεν είναι ο στόχος;;;;

να πουλήσουν το προϊόν;;;;;;;;

 

το παράπονο που έχω είναι πως τα προϊόντα τα παρουσιάζουν πωλητές

χωρίς εξειδικευμένες γνώσεις για την εφαρμογή τους ή για τεχνικά χαρακτηριστικά τους

 

Έχεις δίκιο. Ίσως να μην το έθεσα σωστά.

 

Απλά με πιάνει απογοήτευση που είδα πάλι μία από τα ίδια και συγκρίνοντας κλασσικά με εξωτερικό ξανα-απογοητεύομαι...

 

http://www.bau-muenchen.de/

Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα γερμανία... τι μου συγκρίνεις?!!!:D

Ιδίως στην ειδικότητά μου, το Μόναχο μου πετάγεται συνέχεια. Καλά τα άτομα εκεί είναι πολύ μπροστά σε όλα γεολογικά-εδαφολογικά... Να φανταστείτε Ελλάδα ούτε καν βασικό εξοπλισμό δεν μπορείς να βρεις για κάποια πράγματα, ιδίως για "μικρομαγκιές" στο πεδίο (κλίμακα Mohs δεν βρίσκω πουθενά έστω κια χωρίς το διαμάντι:P).

 

Χμ.. ξεφεύγω. Τεσπα σε κάποια πράγματα έχουμε πολλά να διδαχθούμε από "τους απ΄έξω"....

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια, απογοητευτικό λίγο το όλο θέμα. Το μόνο ενδιαφέρον που βρήκα είναι κάτι αντικλεπτικά συστήματα gps για το αυτοκίνητο μηχανή κτλ, καμία σχέση με οικοδομή. Σου δίνει στίγμα η συσκευή που βρίσκεται.

 

Κατα τα άλλα θυμίζει πανηγυράκι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.