Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αφορολόγητο εισόδημα


Recommended Posts

Επίσης, αυτοι οι συντελεστες εφαρμόζονται εάν εισαι εντελώς ελευθερος επαγγελματιας, δηλαδη σε δικο σου χωρο. Αν εισαι σε εταιρεία με ΑΠΥ, βάζεις τον συντελεστη του 60%

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εχω αφορολογητο αν εχω τζιρο μεχρι 50470...?

 

Μου ακουγεται τρελο.....!!!

 

Αν σκεφτω οτι στην ουσια περα απο τα εξοδα ασφαλισης και τα εξοδα εκτυπωσης διαγραμματων δεν εχω καποια αλλα σημαντικα εξοδα.....τοτε ειναι πολλα τα λεφτα.

Οργανο, λογισμικο και υπολογιστες δεν αλλαζουμε και καθε χρονο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρο ενοικιο υπαρχει, αλλα δεν υπαρχουν αλλα εξοδα.... δεν αγοραζουμαι και καθε χρονο αυτοκινητο.... ασε που δεν το εχω δηλωσει και επαγγελματικο το δικο μου.

 

Αν πουμε οτι εχω οριο τα 50470 και βγαλω εξοδα περιπου 5000 για ασφαλιση, εκτυπωσεις και καποια μικροεξοδα..... τοτε μπορω να εχω εσοδα 50470-5000=45470 και να ειμαι αφορολογητος...?

Πολυ μου φαινεται....!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει καταλαβαινω οτι στην αρχη για οργανο και οτι αλλο πηρα χαλασα καμπωσα και οτι δε θα βγαλω με το οργανο αυτο ολη τη ζωη μου.

Απλα οπως ειπα και παραπανω τοσο καιρο νομιζα οτι το αφορολογητο ηταν 10500 και δεν ειχα κανει και καμια ερωτηση στο λογιστη μου.

Παντως νιωθω καλυτερα τωρα ...... πολυ μου αρεσουν αυτοι οι συντελεστες...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.